Kłopoty hiszpańskiej policji. Brakuje... mundurów!

Hiszpańscy policjanci mają problem z tak podstawową kwestią, jak... mundury. Po prostu ich brakuje! "Będą musieli patrolować ulice w ubraniach cywilnych" - ostrzegają związki zawodowe.

Hiszpańska policja ma spore kłopoty
By Jerónimo Roure Pérez, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=78974685

W rozpowszechnionym w mediach społecznościowych nagraniach wideo związkowcy alarmują: „Pracujemy w ubraniu w złym stanie - wytartym, zniszczonym i porozrywanym”. Związkowcy domagają się środków na odnowienie potrzebnej do pracy odzieży.

Według dziennika „La Razon”, trudności z otrzymaniem nowego munduru występują we wszystkich jednostkach policji w całym kraju, ale szczególnie w patrolujących ulice wydziałach ds. bezpieczeństwa obywatelskiego, a zwłaszcza w operacyjnych jednostkach interwencyjnych (UIP). Problemy z wymianą mundurów trwają od ponad roku i nasilają się wraz z upływem czasu.

Dziennik podał, że policjanci pracujący w trybie sześciodniowym bez przerwy często dysponują jednym służbowym polo na cały rok.

- Patrolują ulice w oberwanych mundurach z zatartymi literami, w spranych lub podartych spodniach. Służbowe półbuty rozpadają się

- pisze gazeta.

Zdaniem „La Razon”, źródłem problemu jest niesprawna aplikacja komputerowa, za pomocą której policjanci zgłaszają konieczność wymiany odzieży służbowej z powodu zużycia wynikającego z pracy.

Od początku pandemii Covid-19 aplikacja nie pozwala na składanie zamówień. Dyrekcja Generalna Policji (DGP) nie odpowiada na pytania w tej sprawie ze strony związków zawodowych, więc „wkrótce policjanci będą musieli patrolować ulice w cywilnym ubraniu”

- twierdzi dziennik.

Związki zawodowe ostrzegają, że brak odpowiedniego stroju służbowego wpływa na pogorszenie się wizerunku policji w społeczeństwie.

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Hiszpania #policja

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo