Trzy osoby trafiły do szpitalu z powodu podtrucia czadem. Wśród poszkodowanych dzieci

Trzy osoby trafiły w niedzielę do szpitala w wyniku podtrucia tlenkiem węgla w jednym z domów w Bulowicach; były przytomne, gdy zabierało je pogotowie – poinformowała rzeczniczka oświęcimskiej policji asp. szt. Małgorzata Jurecka.

pxhere

Jurecka powiedziała, że z ustaleń policjantów wynika, iż po godz. 11 mieszkanka Bulowic wraz z 9–letnią córką odwiedziła swoją 40–letnią kuzynkę i jej 18–letnią córkę.

- Podczas spotkania gospodyni i nastolatka nagle zasłabły. Wtedy mieszkanka Bulowic natychmiast otworzyła okna i wezwała służby ratunkowe

– zrelacjonowała rzeczniczka.

Pogotowie zabrało do szpitala 18-latkę, jej matkę, a także 82–letniego dziadka. Byli przytomni, ale mieli objawy potrucia tlenkiem węgla.

- Strażacy sprawdzając każde z pomieszczeń dokonali pomiarów stężenia tlenku węgla, które w kotłowni przekraczało 600 ppm. W innych pomieszczeniach pomiar również wykazał jego obecność, jednakże już w niższym stężeniu

- podała Jurecka.

Dopuszczalne stężenie tlenku węgla to 35 ppm. Gdy osiąga 200 ppm człowiek zaczyna odczuwać dolegliwości związane z zatruciem.

 


Źródło: PAP, Niezalezna.pl

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo