Papież Franciszek apeluje: "Módlmy się w intencji jedności chrześcijan"

Papież Franciszek zachęcił w niedzielę wierzących do modlitwy w intencji jedności chrześcijan. Mówił też: "Bóg chce dla nas jak najlepiej, chce, ażebyśmy byli szczęśliwi".

flickr

Podczas spotkania z wiernymi w południe w Watykanie papież przypomniał, że od 18 do 25 stycznia obchodzony będzie Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

- Także my, chrześcijanie w różnorodności naszych wyznań i tradycji, jesteśmy pielgrzymami na drodze ku pełnej jedności i zbliżamy się do tego celu, kiedy mamy coraz bardziej wzrok utkwiony w Jezusie, naszym jedynym Panu

- mówił Franciszek.

Następnie zaapelował: "Podczas Tygodnia Modlitw ofiarujmy także nasze trudy i nasze cierpienia na rzecz jedności chrześcijan".

W rozważaniach poprzedzających modlitwę Anioł Pański papież powiedział: "Bóg chce dla nas jak najlepiej, chce, ażebyśmy byli szczęśliwi".

Zachęcił również wiernych: "Spróbujmy poszperać we wspomnieniach w poszukiwaniu znaków, które Pan uczynił w naszym życiu. Niech każdy powie: jakie znaki Pan uczynił w moim życiu? Jakie są akcenty jego obecności, znaki, aby pokazać, że nas kocha? Pomyślmy o tym trudnym momencie, w którym Bóg sprawił, że doświadczyliśmy jego miłości".

Franciszek wyjaśnił: "Radość, którą Jezus zostawia w sercu, jest pełną radością, radością bezinteresowną, nie jest rozwodniona".

Komentując czytany w niedzielę fragment Ewangelii o pierwszym cudzie Jezusa w Kanie Galilejskiej i zamianie wody w wino, papież zauważył, że to wyraz troski o to, by uczta weselna była jeszcze piękniejsza.

- Wyobraźmy sobie, jak może przebiegać uczta weselna tylko z wodą; to straszne, to byłaby kompromitacja dla nowożeńców

- zauważył.

 


Źródło: PAP, Niezalezna.pl

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo