Novak Djoković usłyszał wyrok! Niezaszczepiony tenisista zostanie deportowany z Australii! [AKTUALIZACJA]

Novak Djokivić nie zagra w Australian Open z powodu braku szczepienia przeciwko COVID-19. Sąd federalny Australii podtrzymał decyzję o anulowanie wizy serbskiego tenisisty. Decyzję podjęło jednomyślnie trzech członków panelu orzekającego w niedzielnej rozprawie.

Novak Djoković nie zagra w Australian Open
fot. facebook.com/djokovicofficial

Sprawa lidera światowego rankingu tenisistów trafiła do sądu federalnego po tym, jak dwukrotnie decyzję o anulowaniu wizy niezaszczepionego przeciw COVID-19 Novaka Djokovica podjęły organy rządowe, a prawnicy Serba się od nich odwołali.

Novak Djoković nie zagra w Australian Open

Po decyzji sądu najwyższego wszystko wskazuje na to, że 34-letni Djokovic nie weźmie udziału w rozpoczynającym się w poniedziałek w pierwszym w tym roku wielkoszlemowym turnieju Australian Open. Pochodzący z Belgradu zawodnik miał walczyć o 10. tytuł w Melbourne i rekordowe w historii 21. zwycięstwo w imprezie tej rangi.

Aktualizacja

Prawnicy Djokovica po decyzji sądu federalnego zapowiedzieli podjęcie dalszych działań, aby powstrzymać deportację Serba. Sąd ogłosił kolejną przerwę w posiedzeniu.

Aktualizacja 2

Djoković, który miał być najwyżej rozstawionym tenistą w Australian Open, został usunięty z drabinki rozpoczynającego się w poniedziałek turnieju.

Po decyzji sądu najwyższego, podjętej jednogłośnie przez trzyosobowy skład orzekający po pięciogodzinnym wysłuchaniu stron, Djoković musi opuścić Australię. W oświadczeniu zdążył wyrazić olbrzymie rozczarowanie takim obrotem sprawy, ale jednocześnie jego akceptację.

Jestem ekstremalnie rozczarowany wyrokiem sądu o oddaleniu mojej apelacji od decyzji ministra o unieważnieniu wizy, co oznacza, że nie mogę zostać w Australii i uczestniczyć w Australian Open. Szanuję jednak orzeczenie sądu i będę współpracował z odpowiednimi władzami w związku z moim wyjazdem z kraju

- przekazał Serb na łamach wydawanej w Melbourne gazety "The Age".

Djoko podkreślił, że czuje się nieswojo z faktem, że na nim skupiała się uwaga opinii społecznej przez ostatnie tygodnie.

Mam nadzieję, że teraz wszyscy będziemy mogli skupić się na grze i turnieju, który kocham

- dodał i przekazał zawodnikom, organizatorom, wolontariuszom i kibicom najlepsze życzenia z okazji rozpoczęcia imprezy.

Podziękował też rodzinie, przyjaciołom, sztabowi i swoim fanom oraz rodakom z Serbii za nieustające wsparcie. "Wszyscy byliście dla mnie wielkim źródłem siły" - zaznaczył.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Novak Djoković #Australian Open #Australia #koronawirus #COVID-19

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo