Bardzo dobre wiadomości w sprawie Kamila Stocha. Lekarz kadry pod dużym wrażeniem

Lekarz kadry polskich skoczków narciarskich Aleksander Winiarski przyznał, że nie spodziewał się tak dużej poprawy, jaka nastąpiła u Kamila Stocha w pierwszych dwóch dniach od doznania kontuzji. "Jest zdecydowany postęp. Jestem mile zaskoczony" - zaznaczył.

Kamil Stoch powinen być gotowy do startu na igrzyskach olimpijskich w Pekinie
Fot. Tomasz Hamrat / Gazeta Polska

Jest zdecydowany postęp. Obrzęk jest znacznie mniejszy. Zwiększył się za to zakres ruchu. Mniejsze są dolegliwości bólowe. Jestem mile zaskoczony, bo nie spodziewałem się, że w ciągu dwóch dni będzie aż taka poprawa

- zaznaczył Winiarski cytowany na stronie Polskiego Związku Narciarskiego.

Stoch urazu nabawił się podczas rozgrzewki przed środowym treningiem, który poprzedzał zawody Pucharu Świata w Zakopanem. Trzykrotny mistrz olimpijski doznał zerwania torebki stawowej w stawie skokowym oraz naciągnięcia więzadła.

Musimy być cierpliwi i spokojnie kontynuować leczenie

- zastrzegł lekarz biało-czerwonych.

Kamil Stoch będzie mógł wystąpić na igrzyskach?

Jak dodał, w przyszłym tygodniu może zapaść decyzja o tym, kiedy 34-letni zawodnik wróci na skocznię. Poddawany jest on zabiegom w Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem. W komunikacie PZN zaznaczono, że sytuacja poprawiła się na tyle, że dwukrotny zdobywca Kryształowej Kuli czasowo może już zdejmować ortezę z lewej stopy.

Winiarski zaznaczył, że uraz Stocha nie wyklucza go jak na razie z igrzysk w Pekinie, które rozpoczną się 4 lutego. Dobrej myśli jest też fizjoterapeuta kadry Łukasz Gębala, który opisał proces dotychczasowej rehabilitacji.

Pierwszego dnia po urazie terapia trwała około ośmiu godzin z przerwą na obiad. Leczenie to głównie holistyczna praca manualna, ale jest to wsparte o fizykoterapię, czyli urządzenia wywołujące efekt przeciwzapalny i przeciwobrzękowy, jak na przykład urządzenia do drenażu kompresyjnego. Do tego dochodzi taping, elementy medycyny chińskiej oraz zaopatrzenie medyczne w postaci różnego rodzaju skarpet i pończoch kompresyjnych. Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem jest świetnie wyposażony, jeżeli chodzi o gabinety odnowy biologicznej, co bardzo nam pomaga w cyklu rehabilitacyjnym. Jestem przekonany, że jeżeli nie pojawią się nieoczekiwane komplikacje, to Kamil wróci na skocznię przed zimowymi igrzyskami. Jest to oczywiście decyzja przede wszystkim zawodnika

- podkreślił Gębala.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Kamil Stoch

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo