Z OSTATNIEJ CHWILI

Piłkarze ręczni Łomży Vive Kielce awansowali do Final Four Ligi Mistrzów • • • Senat nie uchylił immunitetu marszałkowi Senatu Tomaszowi Grodzkiemu  • • •

Podziękowania za pielgrzymkę

Nowy rok rozpoczęliśmy z Panem Bogiem. W ubiegłą sobotę na Jasną Górę przybyła XIX Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców. Wszystko odbyło się zgodnie z planem. Punktem centralnym była msza św., po której nastąpiło poświęcenie barw. Potem odbyły się niezwykle inspirujące spotkania w sali o. Kordeckiego, krótki koncert Pawła Piekarczyka, wystąpienie naszych rodaków z Wileńszczyzny, których reprezentował szef Wspólnoty Miłosierdzia z Solecznik Tadeusz Romanowski, i rozmowa z prezesem IPN dr. Karolem Nawrockim.

Myślę, że każdy mógł dobrze naładować akumulatory i do domu wrócił zadowolony. Przed nami rok ciężkiej pracy, aby jeszcze bardziej pobudzić do pozytywnego działania nasze środowisko. Dziękuję wszystkim, którzy przyjechali do Częstochowy, w tym kapłanom i gościom z zagranicy, szczególnie zaś ojcom paulinom, którzy z otwartym sercem przyjmują nas, pielgrzymów, w duchowej stolicy naszej ojczyzny.

W modlitwie na Jasnej Górze polecałem wielu zmarłych kibiców, którzy mieli swój wkład w rozwój naszej pielgrzymki. Modliliśmy się też za nasze służby mundurowe broniące granic Rzeczypospolitej. Polecaliśmy chorych. W sercu miałem zwłaszcza Wojtka, szefa klubu „GP” z Essen, niezwykle dzielnego człowieka, który w swoim życiu pomagał różnym ludziom, a dzisiaj potrzebuje naszej modlitwy. W ubiegłym roku wraz ze swoją żoną Bożenką i przyjaciółmi zorganizował mszę św. w duchowej łączności z nami, kiedy nie mogliśmy z powodów obostrzeń pandemicznych spotkać się w większym gronie na Jasnej Górze. Niech mu Pan Bóg wynagrodzi dobro łaską zdrowia!

Najważniejszym wyzwaniem w tym roku będzie przygotowanie pamiątkowego serca dla „Inki”, które chcemy na kolejnej pielgrzymce odsłonić i poświęcić na Jasnej Górze. Danka Siedzikówna stała się ikoną Żołnierzy Wyklętych. To, co w niej najbardziej zachwyca, to wierność wartościom, które wyniosła zwłaszcza z rodzinnego domu. Wierność to postawa, która należy do wartości najbardziej zdewaluowanych przez dzisiejszy świat, więc musimy ją przywrócić jako zasadę porządkującą nasze codzienne życie. Serce dla „Inki” pozostawione na 15. jubileuszowej pielgrzymce stanie się naszym podziękowaniem za wszelkie dobro, jakie spłynęło na środowisko kibicowskie w ostatnich latach. Jednocześnie będzie wyzwaniem, abyśmy w dobrym nie ustawali. Obecnie przygotowujemy projekt tablicy z brązu, w którą wkomponujemy serce. Potem zwrócimy się z prośbą o jego akceptację do ojców paulinów i konserwatora zabytków. Już teraz zaczynamy zbiórkę darów na tę inicjatywę. Zapraszam wszystkich do udziału w tym ważnym przedsięwzięciu.

 


Źródło:

ks. Jarosław Wąsowicz SDB
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo