186 tysięcy przypadków zakażenia we Włoszech. To rekord tej fali pandemii

We Włoszech ostatniej doby odnotowano 186 tys. przypadków zakażeń koronawirusem. Na Covid-19 zmarło 360 osób, najwięcej w tej fali pandemii. Według Instytutu Służby Zdrowia od początku stycznia wariant Omikron jest przyczyną ponad 80 procent infekcji w kraju.

pixabay

Codziennie do włoskich aptek, głównie w wielkich miastach ustawiają się długie kolejki osób na testy. W niektórych na badanie trzeba czekać nawet kilka godzin. W ciągu ostatniej doby wykonano 1,3 mln testów.

Szacuje się, że obecnie jest we Włoszech 2,4 mln zakażonych osób. Na intensywnej terapii przebywa około 1700 pacjentów z Covid-19, a na pozostałych około 18 tys. zakażonych. W skali kraju przekroczone zostały krytyczne pułapy zajętych łóżek, wyznaczone dla reanimacji i zwykłych oddziałów.

Urząd nadzwyczajnego komisarza do spraw pandemii generała Francesco Figliuolo poinformował o znacznym przyspieszeniu kampanii szczepień. W ciągu ostatnich siedmiu dni zaszczepiono 4,5 mln osób, o 1,5 mln więcej niż w poprzednim tygodniu. Trzykrotnie wzrosła ostatnio liczba szczepiących się osób powyżej 50 lat. Dotyczy je obowiązek szczepień.

 

Źródło: PAP, Niezalezna.pl

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo