Szkoły wróciły do normalnego funkcjonowania. W ilu placówkach jest nauka zdalna?

97,3 proc. przedszkoli i placówek wychowania przedszkolnego, 95,5 proc. szkół podstawowych i 96,2 proc. ponadpodstawowych pracowało w piątek w trybie stacjonarnym – poinformowało Ministerstwo Edukacji i Nauki, powołując się na dane od kuratorów.

pixabay

Stacjonarnie w piątek pracowało 15 016 placówek wychowania przedszkolnego (przedszkola, zespoły wychowania przedszkolnego, punkty przedszkolne), co stanowi 97,3 proc. wszystkich. 14 przedszkoli pracowało zdalnie, a 405 w trybie mieszanym.

W piątek stacjonarnie pracowało 13 741 szkół podstawowych, czyli 95,5 proc. wszystkich, i 7 517 ponadpodstawowych, czyli 96,2 proc. Zdalnie pracowało 6 szkół podstawowych i 4 ponadpodstawowe. W trybie mieszanym pracowało 641 szkół podstawowych i 291 ponadpodstawowych.

Informacje zebrane na podstawie danych od dyrektorów szkół i placówek pochodzą od kuratorów oświaty.

W razie stwierdzenia zakażenia COVID-19 u uczniów, wychowanków lub pracowników placówki oświatowej państwowy powiatowy inspektor sanitarny przeprowadza dochodzenie epidemiologiczne. Jego celem jest ustalenie kręgu osób narażonych. W wyniku tego dochodzenia podejmowana jest decyzja w zakresie zastosowania odpowiednich działań mających zapobiegać rozprzestrzenianiu się wirusa.

Dyrektor szkoły lub przedszkola za zgodą organu prowadzącego i po uzyskaniu pozytywnej opinii właściwego państwowego powiatowego inspektora sanitarnego może zawiesić zajęcia stacjonarne na czas oznaczony i przejść na nauczanie z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Zawieszenie zajęć może dotyczyć grupy, oddziału, klasy, etapu edukacyjnego, a także całej szkoły lub placówki, w zakresie wszystkich lub poszczególnych zajęć.

Tydzień temu, w czwartek, obchodzone było święto Trzech Króli. Jest to dzień ustawowo wolny, w którym przedszkola i szkoły nie pracują. W przeddzień święta, w środę 5 stycznia, stacjonarnie pracowało 15 361 placówek wychowania przedszkolnego (przedszkola, zespoły wychowania przedszkolnego, punkty przedszkolne), co stanowi 99,5 proc. wszystkich. Pięć przedszkoli pracowało zdalnie, a 69 w trybie mieszanym.

W szkołach podstawowych i ponadpodstawowych nauka stacjonarna była zawieszona od 20 grudnia do 9 stycznia, w jej miejsce prowadzono naukę zdalną. Do nauki stacjonarnej uczniowie wrócili w poniedziałek 10 stycznia. Przedszkola cały czas pracują w trybie stacjonarnym. 

 

Źródło: PAP, Niezalezna.pl

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo