Tusk w furii atakuje rządzących: „Nie macie prawa spojrzeć w oczy Polakom”. Mocna odpowiedź Piotra Kalety

Donald Tusk sam o sobie mówi, że jest "furiatem", więc niech już ten chłop przestanie wpadać w furię. To człowiek, który na temat tego, kto może spojrzeć Polakom w oczy, w ogóle nie powinien się wypowiadać - powiedział Piotr Kaleta, komentując oświadczenie lidera Platformy Obywatelskiej. Donald Tusk ocenił w nim, że rządzący "nie mają prawa spojrzeć w oczy Polakom".

n/z Donald Tusk fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Przewodniczący PO Donald Tusk wygłosił w piątek oświadczenie, zamieszczone na portalach społecznościowych PO. Skomentował w nim fakt rezygnacji większości członków Rady Medycznej przy premierze. - Proszę państwa, od początku pandemii ten rząd, Morawiecki, Kaczyński przedkładali własny polityczny interes, a niektórzy także własne brudne polityczne interesy ponad zdrowie i życie obywateli - podkreślił.

- Jeszcze przez jakiś czas będziecie rządzić, ale już dziś nie macie prawa spojrzeć w oczy Polakom. Odpowiecie za to, za tę niepotrzebną śmierć tysięcy ludzi, tylko dlatego, że nie mieliście odwagi albo nie mieliście interesu w tym, by respektować rady powołanej przez siebie Rady Medycznej, wszyscy będziemy o tym pamiętać

- mówił Tusk.

"Szczyt bezczelności"

Do oświadczenia lidera Platformy Obywatelskiej w rozmowie z portalem Niezalezna.pl odniósł się poseł Prawa i Sprawiedliwości Piotr Kaleta. - Donald Tusk sam o sobie mówi, że jest "furiatem", więc niech już ten chłop przestanie wpadać w furię. To człowiek, który na temat tego, kto może spojrzeć Polakom w oczy, w ogóle nie powinien się wypowiadać - ocenił.

- Facet, który podnosił wiek emerytalny, który zabierał Polakom pieniądze z OFE, będzie nas pouczał? To jest po prostu szczyt bezczelności 

- stwierdził.

"Nie zrobił nic dobrego"

Piotr Kaleta podkreślił, że nie życzy sobie, "aby człowiek, który nic dobrego dla nas, Polaków nie zrobił, nas szczuł i pouczał". - To nawet nie jest skandal. To po prostu bezczelna wypowiedź, która nigdy nie powinna się pojawić w przestrzeni publicznej - zaznaczył.

- Jedyną dobrą rzeczą, jak Donald Tusk mógłby zrobić dla Polski, to po prostu milczeć, ale nie wiem czy potrafi 

- zakończył. 

 

Źródło: Niezalezna.pl

Adrian Siwek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo