Krystyna Prońko świętuje... 75. urodziny! Z najlepszymi życzeniami - także prezydent

W szczególnym dniu urodzin pragnę złożyć Pani najlepsze i najserdeczniejsze życzenia oraz wyrazy głębokiego uznania dla Pani dotychczasowej działalności artystycznej i pracy dla dobra polskiej kultury - napisał w liście skierowanym do Krystyny Prońko prezydent Andrzej Duda.

EKzoom, CC BY-SA 4.0 , via Wikimedia Commons

Zwracając się do artystki Duda napisał, że jej niezwykły talent w połączeniu z wytrwałością i konsekwencją sprawiły, że jest nie tylko znaną i lubianą piosenkarką, ale także osobą powszechnie cenioną i szanowaną w środowisku muzycznym.

"Od czasu Pani debiutu i początków kariery u boku takich sław jak Skaldowie, Czerwone Gitary czy Czesław Niemen stworzyła Pani własny, niepowtarzalny styl, którego wyrazem są Pani najsłynniejsze przeboje. Jest Pani bez wątpienia jedną z największych dam polskiej piosenki, a jako mentorka i producentka wspiera Pani artystyczny rozwój młodych talentów, dzieląc się wiedzą i doświadczeniem"

- ocenił.

Duda zwrócił uwagę, że Krystyna Prońko swoimi piosenkami towarzyszyła Polakom w różnych życiowych sytuacjach, "rozpogadzając szarą codzienność i zapalając płomyk nadziei na lepszą przyszłość". "Szczególnie przejmującym momentem w Pani karierze był udział w spektaklu +Kolęda–Nocka+ do tekstów Ernesta Brylla, z muzyką Wojciecha Trzcińskiego i w reżyserii Krzysztofa Bukowskiego" - dodał. "W momencie naszej historii, gdy rodził się wielki ruch Solidarności, a Polacy podnosili głowy, by sięgnąć po wolność, wykonywany przez Panią +Psalm stojących w kolejce+ wybrzmiewał wyjątkowo donośnie, dodając otuchy i wskazując na wytrwałość jako mozolną, ale niezawodną drogę do celu" - napisał Duda. Jego zdaniem, "pamiętając, jak głośnym echem odbiło się to niezwykłe artystyczne przedsięwzięcie można śmiało powiedzieć, że jeżeli kamienie istotnie drgnęły i runęły mury, to przyczynił się do tego również Pani niepowtarzalny głos". Wyraził wdzięczność za udział wokalistki w "Koncercie dla Niepodległej" na Stadionie Narodowym w Warszawie z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

"Cieszę się, że mogłem jako Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej w uznaniu zasług dla kultury narodowej odznaczyć Panią Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości. To wyraz głębokiego przekonania o wyjątkowości Pani dorobku i życiowej postawy"

- przypomniał.

Gratulując "pięknego jubileuszu", życzył artystce "dobrego zdrowia, pogody ducha i wielu sił do dalszej pracy twórczej oraz wszelkiej pomyślności". 

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo