Oskarżony o obnażanie się przed dziesięcioletnią dziewczynką został aresztowany

Kara do 12 lat pozbawienia wolności grozi 34-latkowi, który w ubiegłym tygodniu miał zaczepiać dziesięcioletnią dziewczynkę i obnażać się przed nią - poinformowała w piątek małopolska policja. Decyzją sądu mężczyzna został aresztowany.

pixabay

Zgłoszenie o mężczyźnie, który miał się obnażać przed dzieckiem na terenie krakowskiej Olszy, przekazał w sobotę ojciec dziewczynki.

- Jak wynika z otrzymanego zgłoszenia, dziesięciolatka została zaczepiona przez nieznanego mężczyznę, który ostentacyjnie obnażył się przed nią i zwrócił się do niej nieprzyzwoitymi słowami

 - przekazał rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń. Dziewczynka ominęła mężczyznę i poszła do domu, gdzie poinformowała o zdarzeniu swoich bliskich; jej ojciec poszedł na komisariat i zawiadomił o zajściu funkcjonariuszy.

Mężczyzna został zatrzymany we wtorek, a materiały w jego sprawie trafiły do prokuratury rejonowej, gdzie dzień później został on przesłuchany. Przedstawiono mu prokuratorski zarzut dot. usiłowania doprowadzenia małoletniej osoby do poddania się tzw. innej czynności seksualnej, za co grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

W piątek, decyzją krakowskiego sądu rejonowego, podejrzany został aresztowany na trzy miesiące.

 

Źródło: PAP, Niezalezna.pl

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo