NATO podpisze umowę z Ukrainą. Chodzi o bezpieczeństwo cybernetyczne

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg potępił w piątek cyberataki na ukraińskie strony rządowe i zapowiedział, że w najbliższych dniach Sojusz podpisze z Ukrainą porozumienie o bliższej współpracy w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego.

flickr

- "Natowscy cybereksperci w Brukseli wymienili się już informacjami ze swoimi ukraińskimi kolegami w sprawie obecnych złośliwych działań cybernetycznych"

- napisał Stoltenberg w oświadczeniu.

- "Eksperci krajów Sojuszu także wspierają ukraińskie władze. W najbliższych dniach NATO i Ukraina podpiszą porozumienie w sprawie bliższej współpracy cybernetycznej, w tym dostępu Ukrainy do natowskiej platformy wymiany informacji o złośliwym oprogramowaniu"

- dodał.

Kilkadziesiąt ukraińskich stron rządowych padło ofiarą zmasowanego ataku cybernetycznego - poinformowała w piątek ukraińska państwowa służba łączności specjalnej. To największy tego typu atak od czterech lat - dodano.

W wyniku ataku hakerskiego na strony organów rządowych, do którego doszło nocą z czwartku na piątek, ucierpiało około 70 witryn różnych struktur szczebla ogólnokrajowego i regionalnego - przekazał podczas briefingu Wiktor Żora, przedstawiciel państwowej służby łączności specjalnej i ochrony informacji.

 

Źródło: PAP, Niezalezna.pl

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo