Piecha dla Niezalezna.pl po rezygnacji członków Rady Medycznej: Nie potrafię tego jakoś racjonalnie wytłumaczyć

- Rada Medyczna nie stanowi prawa i jedynie stanowi rekomendacje, a za decyzje odpowiada rząd. To jest decyzja członków tej rady, a ja nie potrafię tego jakoś racjonalnie wytłumaczyć – przyznał w komentarzu dla Niezalezna.pl Bolesław Piecha, komentując dzisiejszą rezygnację większości członków Rady Medycznej przy Premierze RP.

Bolesław Piecha
Autor: Tomasz Adamowicz

Trzynastu z siedemnastu członków Rady Medycznej zrezygnowało dzisiaj z doradzania rządowi ws. epidemii. „W dniu 14 stycznia 2022 zwróciliśmy się do Pana Premiera o przyjęcie naszej rezygnacji z dalszego udziału w pracach Rady Medycznej do spraw COVID-19” - napisano w oświadczeniu przesłanym PAP.

O komentarz do decyzji ekspertów poprosiliśmy byłego wiceministra resortu zdrowia, lekarza, a obecnie posła (PiS) Bolesława Piechę.

Pytany o przyczyny rezygnacji członków Rady Medycznej, przyznał, że ich nie zna, ale przypuszcza, że uznali oni, że „ich rekomendacje nie znajdują oddźwięku w działaniach rządu” - Przykro mi z tego powodu, bo zawsze uważałem, że rzetelna wiedza powinna wygrywać z ignorancją, ale nie zawsze tak jest – dodał Bolesław Piecha.

- Trudno mi to komentować, bo nie wiem czy ta rezygnacja została przyjęta, czy są prowadzone jakieś rozmowy. To jest jakieś stanowisko, manifest tych środowisk wybitnych fachowców

– ocenił.

Odnosząc się do naszej uwagi, że Rada Medyczna przy Premierze RP miała jedynie status ciała doradczego, a nie decyzyjnego, nasz rozmówca stwierdził, że „po to jest powołanych kilkunastu specjalistów, żeby jednak ich rekomendacje jakoś były wprowadzane w życie i widocznie coś nie działało na linii rząd – Rada Medyczna”. 

- Rada Medyczna nie stanowi prawa i jedynie stanowi rekomendacje, a za decyzje odpowiada rząd. To jest decyzja członków tej rady, a ja nie potrafię tego jakoś racjonalnie wytłumaczyć

– przyznał Piecha.

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

Przemysław Obłuski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo