Dokonali napadu na sklep, grozili ekspedientce toporkiem. Zostali zatrzymani

Policjanci z Brzezin wytropili dwóch mężczyzn, którzy w środę napadli na sklep w Rogowie (Łódzkie) i ukradli kasetkę z 1 tys. zł. Napastnicy uciekli z łupem samochodem. Już następnego dnia zostali zatrzymani we własnych mieszkaniach. Grozi im do 15 lat więzienia.

flickr

Jak przekazał w piątek asp. Mariusz Chmiel z komendy powiatowej w Brzezinach, do przestępstwa doszło wieczorem 12 stycznia w jednym ze sklepów w podłódzkim Rogowie.

- Zamaskowany 29-latek wszedł do sklepu z toporkiem i, grożąc nim ekspedientce, zażądał pieniędzy. Przerażona kobieta wybiegła ze sklepu, szukając pomocy. W tym czasie mężczyzna zabrał kasetkę, w której znajdowało się 1 tys. złotych. Napastnik wybiegł ze sklepu i wsiadł do samochodu marki ford, w którym czekał na niego 28-letni wspólnik. Mężczyźni odjechali, porzucając po drodze część odzieży i toporek

- zrelacjonował asp. Chmiel.

Pracując nad sprawą, brzezińscy policjanci z wydziału kryminalnego bardzo skrupulatnie analizowali zebrany materiał i przebieg zdarzenia. Dzięki temu udało im się krok po kroku ustalić szczegóły trasy ucieczki sprawców.

Już następnego ranka obaj napastnicy zostali zatrzymani we własnych mieszkaniach na terenie powiatu brzezińskiego. Odpowiedzą za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: PAP, Niezalezna.pl

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo