134 zarzuty dla oszustki wyłudzającej dotacje

134 zarzuty dotyczące próby wyłudzania unijnej dotacji usłyszała 42-latka z Orzesza (woj. śląskie). Kobieta chciała uzyskać 130 tys. zł na rozwój działalności rolniczej, jednak, jak się okazało, nie użytkowała wskazanych we wniosku działek - wynika z ustaleń śledczych.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/wobogre

Jak podała w piątek mikołowska policja, informacja o podejrzanym procederze wpłynęła do tamtejszej komendy w grudniu z mikołowskiego biura Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

"W zawiadomieniu wskazano na szereg wątpliwości związanych ze złożonym wnioskiem o dotację z Unii Europejskiej. Podająca się za producenta rolnego mieszkanka Orzesza starała się o przyznanie płatności za rok 2019 z tytułu bezpośredniego wsparcia tej dziedziny gospodarki. Kwota, jaką miałaby otrzymać, to 130 tysięcy złotych"

- podała policja.

Okazało się, że kobieta podała nieprawdziwie informacje o użytkowaniu zadeklarowanych we wniosku działek w powiecie zawierciańskim. Większość z nich od kilku lat w ogóle nie była użytkowana; rosły na nich chwasty i samosiejki drzew - podała policja.

42-latka usłyszała aż 134 zarzuty usiłowania oszustwa i wyłudzania unijnych środków. Do zarzucanych jej czynów przyznała się jedynie częściowo. Może jej grozić do 8 lat więzienia.

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

az
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo