Skąd takie zamiłowanie do palet? Po „Strefie Relaksu” Trzaskowski znów marnuje publiczne pieniądze

Wydawałoby się, że kosztująca blisko milion złotych "Strefa Relaksu" to ostatni "paleto-podobny" pomysł Rafała Trzaskowskiego, który doczekał się realizacji. Nic bardziej mylnego! Prezydent Warszawy wraca z kolejną inwestycją. Tym razem, na sztukę nowoczesną, miasto przeznaczy ponad 700 tysięcy złotych.

Rafał Trzaskowski
fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Pomimo krytyki z jaką spotkała się "Strefa Relaksu" Rafała Trzaskowskiego, prezydent Warszawy nie odpuszcza i ponownie inwestuje w palety. Tym razem chodzi o eksponat do Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Dzieło pod tytułem "Pokój Dziecięcy" autorstwa Vlassisa Caniriasa, miasto zakupiło za 707.020,50 zł.

To, czy najpierw pojawił się pomysł na wygląd "strefy relaksu", a prezydent chce mieć "mini strefę" w muzeum, czy jednak obiekt wzorowany był na eksponacie, wciąż pozostaje tajemnicą. Internauci wskazują jednak, że prawdziwa sztuka, w tym przypadku, ma jeszcze głębsze dno.

700 tysięcy złotych, szczególnie w czasie pandemii, to nie mała kwota dla samorządu. Jednak, informacja o zakupie "nowego dzieła sztuki" uzasadnia przynajmniej gigantyczne podwyżki ceny wywozu śmieci, jakie otrzymali Warszawiacy z dniem 1 stycznia.

[polecamhttps://niezalezna.pl/423348-prezent-od-trzaskowskiego-dla-warszawiakow-nowy-system-oplat-za-smieci-to-gigantyczna-podwyzka]

 

 

Źródło: Twitter, niezalezna.pl

Mateusz Święcicki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo