Polski skoczek jednak nie ma koronawirusa. Ponowne testy Pawła Wąska dały wynik negatywny

Paweł Wąsek jednak wystartuje w zawodach Pucharu Świata w Zakopanem. Dwa kolejne testy PCR na obecność Covid-19 dały u niego wynik negatywny - poinformował Polski Związek Narciarski.

Paweł Wąsek może wystąpić w Zakopanem
Fot. Tomasz Hamrat / Gazeta Polska

W czwartek Paweł Wąsek i Dawid Kubacki mieli pozytywne wyniki na testu na COVID-19. Została podjęta decyzja, że obaj nie wystartują w zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. Po ponownym sprawdzeniu okazało się jednak, że Wąsek nie jest zakażony koronawirusem i może wystąpić na Wielkiej Krokwi.

W piątkowych kwalifikacjach do niedzielnego konkursu indywidualnego wystartuje 11 Polaków. Będą to: Piotr Żyła, Jakub Wolny, Andrzej Stękała, Aleksander Zniszczoł, Maciej Kot, Tomasz Pilch, Klemens Murańka, Stefan Hula, Paweł Wąsek, Kacper Juroszek i Jan Habdas. Ten ostatni zastąpił w kadrze Kamila Stocha, który w środę na rozgrzewce przed treningiem na Wielkiej Krokwi doznał urazu stawu skokowego.

W Zakopanem w sobotę (godzina 16) odbędą się zawody drużynowe, a w niedzielę konkurs indywidualny (także o 16), który poprzedzą piątkowe kwalifikacje. Transmisje z Zakopanego w TVP, informacje o występach polskich skoczków na portalu Niezależna.pl.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Paweł Wąsek #Puchar Świata w Zakopanem #koronawirus

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo