Mediolańska zabawa sylwestrowa zamieniła się w koszmar. Są kolejne zawiadomienia o molestowaniu

Do prokuratury w Mediolanie napływają masowo zawiadomienia z różnych części Włoch, od kobiet, które podczas zabawy sylwestrowej były molestowane na placu przed tamtejszą katedrą. Do tej pory zatrzymano dwóch z 18 zidentyfikowanych sprawców grupowej napaści seksualnej.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/superlux91

Do aresztu trafili 18- i 21-latek, synowie imigrantów z północnej Afryki - podały włoskie media. Pochodzącymi stamtąd imigrantami lub obywatelami włoskimi w drugimi pokoleniu są także wszyscy pozostali napastnicy. Są wśród nich 15-latkowie.

Wszyscy zostali zidentyfikowani na podstawie komputerowego programu rozpoznawania twarzy, zastosowanego podczas analizy nagrań z mediolańskiego Piazza del Duomo.

Jak wynika ze śledztwa, agresorzy wybierali ofiary, a następnie podchodzili do nich wzywając wspólników, którzy je otaczali. Tworzyli „mur”, za którym nie było widać, co się dzieje.

Działali jak „banda” z hersztem na czele, z premedytacją i precyzją – te opinie śledczych cytują media.

O kolejnych napływających zgłoszeniach od ofiar grupowej przemocy seksualnej poinformował w piątek dziennik „Libero”. Przytacza fragmenty zeznań, według których napastników na zatłoczonym placu było około 50.

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

az
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo