Kłamstwa dezertera powielane przez chorwacki portal... i Onet.pl. Łukaszenka może być zadowolony

Polska Ambasada w Zagrzebiu poinformowała o dezinformacji prowadzonej przez chorwacki portal "GeopolitikalNews". Znana z prorosyjskich tekstów strona bezkrytycznie powiela kłamstwa Emila Cz., który "ujawnił", że polskie służby na wschodniej granicy kraju rzekomo zabiły 240 osób. W Polsce podobnie jak chorwacki portal zachował się... Onet.pl. Część użytkowników Twittera pisze o "powielaniu putinowskiej propagandy".

Twitter

Chorwacki portal "GeopolitikaNews" przekazał wprost doniesienia "Belty" o kłamstwach Emila Cz. Mowa o zeznaniach dezertera, w których stwierdził, że wie o zabójstwie przez polskie służby ponad 240 osób. Jak przekazała Ambasada Polski w Zagrzebiu, dyplomaci niezwłocznie zareagowali w tej sprawie.

"Chorwacki portal GeopolitikaNews cytuje dezertera Emila Cz. rozpowszechniając tym samym kłamstwa białoruskiej propagandy. Ambasada poinformowała redaktora naczelnego portalu, że powielanie tego typu przekazu to wspieranie dezinformacji wymierzonej w Polskę i w cały Zachód."

- czytamy we wpisie na Twitterze.

Nowe "rewelacje" dezertera zostały przekazane bez słowa krytyki nie tylko na zagranicznym portalu sprzyjającym Rosji. Podobne działanie zastosował Onet.pl. W tym przypadku słowa, skazanego prawomocnie za znęcanie się nad matką mężczyzny, zostały nazwane "szokującymi". Do publikacji odniósł się wiceszef MSZ.

"Białoruska i rosyjska propaganda kłamią nt. sytuacji na granicy PL/BY. Niestety fałszywy przekaz aktywnie wzmacniają portale ukazujące się w języku polskim, w tym przypadku ONET."

- napisał na Twitterze Paweł Jabłoński. Jak dodał, "Warto uważać na kłamstwa pochodzące z tego typu niewiarygodnych źródeł."

Sprawę skomentowali również internauci zarzucając portalowi przychylność propagandzie białoruskiej.

 

 

Źródło: Twitter, niezalezna.pl

Mateusz Święcicki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo