Adam Nawałka o krok od powrotu do reprezentacji Polski. Wkrótce poznamy następcę Paulo Sousy

Wszystko wskazuje, że Adam Nawałka ponownie zostanie selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Polski. 64-latek ma za sobą owocne rozmowy z prezesem PZPN - Cezarym Kuleszą.

Adam Nawałka wraca do reprezentacji Polski?
Fot. Tomasz Hamrat / Gazeta Polska

Po nagłym rozstaniu z Paulo Sousą polscy piłkarze tuż przed barażami decydującymi o awansie na mistrzostwa świata w Katarze zostali bez selekcjonera. Portugalczyk zapałał nagłą miłością do brazylijskiego Flamengo, które uważa - zapewne od niedawna - za największy klub na świecie, a PZPN stanął przed koniecznością pilnego poszukiwania następcy.

Adam Nawałka znów selekcjonerem Biało-czerwonych?

Od początku faworytem mediów do powrotu na trenerską ławkę Biało-czerwonych był Adam Nawałka. Prowadził on już kadrę podczas udanego dla nas Euro 2016 i na znacznie mniej udanych mistrzostwach świata w Rosji, po których odszedł z pracy. Później - bez wielkich sukcesów - próbował jeszcze trenerskiego chleba w Lechu Poznań, a od czasu rozstania z Kolejorzem odpoczywa od piłki.

Nawałka ma poparcie doświadczonych piłkarzy kadry i wydaje się być bardzo blisko dopięcia szczegółów nowej umowy z PZPN. Po powrocie z urlopu, jeszcze w czwartek wieczorem spotkał się z Kuleszą, a jak informuje Tomasz Włodarczyk - w piątkowy poranek doszło do drugiej tury rozmów.

Prezes PZPN wprawdzie zarzekał się ostatnio, że ma zaplanowane spotkanie z jeszcze jednym kandydatem do zastąpienia Sousy, ale wiele wskazuje na to, że zanim do niego dojdzie, szczegóły kontraktu Nawałki będą już ustalone.

Brak czasu przed meczem z Rosją

Biało-czerwoni w meczach barażowych o awans na mundial zmierzą się w Moskwie z Rosją (24. marca), a w przypadku zwycięstwa zagrają z lepszym z pary Czechy - Szwecja. Nowy selekcjoner przed spotkaniem na Łużnikach będzie miał tylko kilka dni na przygotowania z piłkarzami. Z niektórymi kadrowiczami z klubów zagranicznych zdoła przeprowadzić zaledwie jeden trening - zgrupowanie rozpocznie się bowiem po ligowym weekendzie w poniedziałek, a już w środę zaplanowano podróż do Rosji.

 

Źródło: niezalezna.pl

#Adam Nawałka #Paulo Sousa #Polska-Rosja #selekcjoner

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo