Błędne wyniki testów na COVID? Zamieszanie przed meczem Polaków na mistrzostwach Europy

Przetrzebiona koronawirusem reprezentacja Polski rozpocznie mistrzostwa Europy piłkarzy ręcznych, których organizatorami są Słowacja i Węgry, od piątkowego meczu z Austrią. Biało-czerwoni wnioskują jednak o ponowne testy szczypiornistów - te przeprowadzone przez organizatorów dają bowiem niejednoznaczne wyniki, czy zawodnicy faktycznie są zakażeni przez COVID-19.

Polscy piłkarze ręczni mistrzostwa Europy rozpoczną spotkaniem z Austrią
fot. zprp.pl

Radość z wylosowania względnie łatwych przeciwników w pierwszej fazie turnieju mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych i wysiłek włożony w przygotowania storpedował koronawirus. Z polskiej kadry na Euro wypadli z tego powodu Rafał Przybylski i Dawid Dawydzik, a już po przylocie do Bratysławy pozytywne wyniki testów na COVID-19 miało pięciu kolejnych zawodników, w tym mający odegrać znaczące role w zespole bramkarz Adam Morawski oraz Piotr Chrapkowski i Jan Czuwara.

Będą ponowne testy polskich szczypiornistów?

Cała piątka została skierowana na pięciodniową izolację, a do drużyny będzie mogła powrócić prawdopodobnie najwcześniej na ostatni pojedynek grupowy. W czwartkowy wieczór okazało się, że niejasna jest sytuacja innego reprezentanta - Bartłomieja Bisa.

On również został skierowany na pięciodniową izolację. Jednak istnieje szansa, że wszyscy będą mogli wrócić do treningów z drużyną wcześniej. To dlatego, że organizatorzy przeprowadzają testy różnymi metodami i ich wyniki są niejednoznaczne. Bis miał pozytywny wynik badań próbek pobranych we wtorek, ale późniejszy test tego dnia, a także ten środowy, dały już wyniki negatywne.

ZPRP zawnioskuje również o ponowne przetestowanie pięciu zawodników znajdujących się w izolacji

- napisano w komunikacie na oficjalnej stronie internetowej polskiej federacji.

Do rundy zasadniczej - 20-26 stycznia - awansują po dwa najlepsze zespoły, które utworzą dwie grupy po sześć drużyn. Na tym etapie spotkania odbywać się będą w stolicach obu państw-gospodarzy. Polacy w grupie zmierzą się oprócz Austrii, także z Niemcami i Białorusią.

Mecz Polska - Austria piłkarzy ręcznych na mistrzostwach Europy w piątek o godzinie 20:30. Transmisja w Eurosporcie i Metro TV. Informacje o występach polskich szczypiornistów na Niezależna.pl

 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#piłka ręczna #koronawirus #COVID-19

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo