Podwyżka podatków, podwyżka wieku emerytalnego. Oto „pasmo sukcesów” PO

- Widzę, że nad waszymi głowami znowu krąży widmo Balcerowicza. Was tak bardzo boli, że my patrzymy na te zwykłe polskie rodziny, obniżamy podatki, że państwo działa maksymalnie skutecznie, żeby chronić przed inflacją - powiedział premier Mateusz Morawiecki do posłów opozycji.

Krystian Maj/KPRM/TWITTER

Szef rządu z mównicy sejmowej mówił, że Polski Ład jest skomplikowaną reformą, najdalej idącą od wielu dekad. Tymczasem - zaznaczył - za rządów PO i PSL były "proste" zmiany, jak - mówił - podniesienie VAT z 22 na 23 proc., podniesienie wieku emerytalnego dla kobiet o 7 lat, czy "zabranie 150 mld zł z OFE".

Jak podkreślił, reforma rządu PiS służy wszystkim ludziom i dlatego "ta reforma jest przygotowywana w taki sposób, żeby rzeczywiście wprowadziła więcej sprawiedliwości do polskiego systemu podatkowego".

"Ich to śmieszy szanowni Państwo"

- dodał Morawiecki, odnosząc się do posłów PO.

"Wy reprezentujecie ludzi bogatych"

"Tutaj, to co pokazują teraz posłowie PO, że te 200 zł, to jest dla nich nic. Szanowni państwo dla dyrektora w korporacji może to jest nic; wy reprezentujecie bardzo wielu oczywiście bogatych ludzi. 200 złotych, to może być lunch w restauracji albo nowy krawat, ale dla emeryta to są zakupy na kilka dni. Dla studenta, to jest obiad na kilka czy kilkanaście dni"

- porównywał premier.

"My patrzymy na zwykłe polskie rodziny"

"I to was teraz tak bardzo boli, że my patrzymy na te zwykłe polskie rodziny, obniżamy podatki, że państwo działa maksymalnie skutecznie, żeby chronić przed inflacją, żeby chronić przed skutkami pandemii, przed skutkami kryzysu globalnego. I ochronimy Polaków"

- mówił Morawiecki.

Widmo Balcerowicza nad opozycją 

Zdaniem szefa rządu, opozycja powinna przemyśleć "swoją politykę". "Bo widzę, że nad waszymi głowami znowu krąży widmo Balcerowicza" - stwierdził Morawiecki.

Jak dodał, polityka Leszka Balcerowicza czy Donalda Tuska, to "polityka bardzo egoistyczna" - niskich podatków dla zamożnych i bogatych, a "wyższych stóp procentowych dla tych, którzy są mniej zamożni".

"Szanowni państwo, nie dajcie sobie zamydlić oczu, o to chodzi w tym wściekłym ataku"

- ocenił Morawiecki.

Przyznał jednocześnie, że ma świadomość, iż w pierwszych dniach wdrażaniach reformy podatkowej zostały popełnione błędy. "Te niedoskonałości wszystkie będą usunięte" - zapewnił szef rządu. 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

mm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo