Premier do opozycji: Dla nas mieszkaniec Polski jest ważniejszy niż sędzia trybunału z Luksemburga!

Premier Mateusz Morawiecki zabrał głos w Sejmie, zwracając się bezpośrednio do opozycji: "Kiedy wy to zrozumiecie, że dla nas mieszkaniec Augustowa, Siedlec albo Przasnysza, Zielonej Góry i jakiegokolwiek innego miejsca w Polsce jest ważniejszy niż sędzia trybunału z Luksemburga. Kiedy wy to zrozumiecie?" - pytał posłów.

Mateusz Morawiecki
fot. Sejm RP/transmisja

Przed rozpoczęciem czwartkowego bloku głosowań głos z mównicy sejmowej zabrał szef rządu zwracając się do posłów opozycji.

- Chciałbym na samym początku już dzisiaj postawić sprawę bardzo jasno. Wy, posłowie PO, PSL zrobicie wszystko żeby wstawić się w obronie brukselskich elit, warszawskich salonów. I to jest wasza polityka. Tymczasem my przede wszystkim myślimy o wszystkich sprawach polskich, bo mamy obowiązki polskie i działamy dla Polski

- powiedział Morawiecki.

- I kiedy wy to zrozumiecie, że dla nas mieszkaniec Augustowa, Siedlec albo Przasnysza, Zielonej Góry i jakiegokolwiek innego miejsca w Polsce jest ważniejszy niż sędzia trybunału z Luksemburga. Kiedy wy to zrozumiecie?

- dodał premier zwracając się do posłów opozycji.

Kiedy planowaliśmy Polski Ład, wiedzieliśmy, że będzie pod obstrzałem. Ale nie sądziliśmy, że będą to głosy tak pełne hipokryzji, manipulacji, fałszu ze strony opozycji. Stajemy u progu kryzysu globalnego, inflacyjnego, postpandemicznego. Słabi politycy szukają wymówek, politycy odpowiedzialni szukają rozwiązań. Znaleźliśmy je i je wdrażamy. Próbujecie tworzyć zasłonę dymną!

Premier wyliczał korzyści, jakie z Polskiego Ładu będzie miała rodzina 2+2 (rodzice z dwójką dzieci). 

- Wiecie, co Was najbardziej boli? To, że wy wiecie, że przez poprzednie 25 lat, do 2015 roku, państwo polskie zdezerterowało. Nie było państwa, które się troszczyło o tych, którzy zarabiali rzeczywiście mniej, poniżej średniej

- zwracał się premier do opozycji.

Dodał, że Polski Ład jest programem osłony ludzi przed skutkami kryzysu pandemicznego.

 


Źródło: niezalezna.pl

#Mateusz Morawiecki #Sejm

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo