Plany festiwali plenerowych i targów książek

Fundacja Historia i Kultura ogłosiła swoje plany na najbliższy rok. Na tegorocznej mapie targów książki znalazła się Gdynia, Katowice oraz - trzykrotnie - Warszawa - poinformowano w czwartek na Twitterze Instytutu Książki (IK).

pixabay

Jak wyjaśniono na stronie IK, warszawska Fundacja Historia i Kultura w roku 2022 zorganizuje pięć imprez targowych i festiwali plenerowych.

Będą to: Targi Książki w Warszawie zaplanowane od 26 do 29 maja (w Pałacu Kultury i Nauki oraz na terenie zewnętrznym), Plener Literacki w Gdyni, który ma się odbyć pomiędzy 15 1 17 lipca (na Bulwarze Nadmorskim im. Feliksa Nowowiejskiego), Jesienne Targi Książki zaplanowane od 15 do 18 września (w Arkadach Kubickiego i Ogrodach Zamku Królewskiego w Warszawie), Targi Książki w Katowicach, które mają się odbyć od 4 do 6 listopada (w Międzynarodowym Centrum Kongresowym) oraz Targi Książki Historycznej zaplanowane od 24 do 27 listopada (w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie).

"Fundacja będzie też tradycyjnie organizatorem konkursów: na najlepszą książkę akademicką i naukową ACADEMIA, o Grand Prix Festiwalu Kryminalna Warszawa (rozstrzygnięcia nastąpią w maju, w trakcie targów warszawskich) oraz o Nagrodę Klio (rozstrzygnięcie nastąpi w czasie Targów Książki Historycznej)"

- czytamy w informacji.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo