Wypłaty w kryptowalutach. Dobry czy zły pomysł?

Platforma z płatnościami - Paysafe, opublikowała w ostatnim czasie interesujące wyniki badań. Jak się okazało, wiele osób chciałoby otrzymywać wypłaty w... kryptowalutach! Czy to na pewno dobry pomysł?

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/sergeitokmakov

Z badań przeprowadzonych przez Paysafe wynika, że aż 55 proc. respondentów chciałoby dostawać pensję w kryptowalutach - takich jak np. Bitcoin. Warto podkreślić, iż w grupie wiekowej 18-24 lata ten procent wzrasta do 60 proc.

Co może być powodem takiego podejścia?

Wiele osób twierdzi, że kryptowaluty = mądre inwestycje. Jednocześnie, wierzą, że już w niedalekiej przyszłości będą opłacani właśnie w taki sposób, zaś oprócz tego mają większą elastyczność finansową.

Ankieta przeprowadzona przez Paysafe oparta jest na opiniach 2 tys. respondentów ze Stanów Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii. Prawdopodobnie jednak opinie w innych krajach np. Europy Zachodniej będą dość podobne.
Co ciekawe, z badań Paysafe wynika również, że ludzie widzą już kryptowaluty jako swego rodzaju "płatność przyszłości", międzynarodowe waluty, które za jakiś czas mają szansę zdominować rynek. Czy tak będzie? Przekonamy się.

"Szał" na cyfrowe waluty trwa nieprzerwanie. W niedalekiej przeszłości, o własnym środku płatniczym tego typu zaczęło nawet wspominać PKO BP. Bank ten niedawno zastrzegał logo PLCOIN. Nie są jedyni... O własnej kryptowalucie myśli też PayPal - firma już teraz pozwala na takie płatności, a w przyszłości może też stworzyć własny, choć stabilny środek płatniczy. 

 Źródło: niezalezna.pl, komputerswiat.pl, Neowin

 

Anna Zyzek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo