Sondaże pogrążają Tuska i Komorowskiego. Tak złych notowań nie mieli od lat

W ostatnim czasie premier Donald Tusk ma coraz mniej powodów do zadowolenia. Słupki poparcia PO lecą w dół, a coraz większą przewagę zyskuje Prawo i Sprawiedliwość. Ostatnie złudzenia rozwiewają najnowsze sondaże, w których notowania Tuska są najgors

Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska
W ostatnim czasie premier Donald Tusk ma coraz mniej powodów do zadowolenia. Słupki poparcia PO lecą w dół, a coraz większą przewagę zyskuje Prawo i Sprawiedliwość. Ostatnie złudzenia rozwiewają najnowsze sondaże, w których notowania Tuska są najgorsze od 2007 roku. Jeszcze nigdy do tej poty tak źle oceniany nie był też prezydent Bronisław Komorowski.

Z najnowszego sondażu TNS Polska wynika, że aż 79 proc. badanych źle ocenia pracę rządu. Pozytywnie o rządzie mówi jedynie 15 proc. Sam Donald Tusk ma już 71 proc. przeciwników i zaledwie 23 proc. zwolenników. To prawdziwa klęska Tuska, tak złych notowań nie miał od 2007 roku.

Z kolei według danych CBOS zadowolenie z tego, że pracami Rady Ministrów kieruje Donald Tusk, wyraża w czerwcu już tylko 26 proc. respondentów, podczas gdy swoje niezadowolenie z faktu, że premierem jest Tusk deklaruje już 59 proc. O pracy rządu pozytywnie wyraża się 19 proc. badanych, a negatywnie 43 proc.

Okazuje się także, że skończyła się także dobra passa sondażowych notowań prezydenta Bronisława Komorowskiego. Jego zwolennicy i przeciwnicy podzielili się w czerwcu po równo - 45 proc. badanych ocenia pracę głowy państwa pozytywnie i tyle samo uważa, że Bronisław Komorowski źle wypełnia obowiązki prezydenta. W porównaniu z majem 2013 r. o 9 punktów proc. spadł udział tych, którzy są zadowoleni z pracy prezydenta, a odsetek niezadowolonych wzrósł o 7 punktów proc. Jeszcze nigdy w czasie swojej prezydentury Bronisław Komorowski nigdy nie był tak źle oceniany. Do tej pory odsetek zwolenników przewyższał odsetek przeciwników.

TNS Polska przeprowadził sondaż w dniach 7-12 czerwca 2013 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1000 mieszkańców Polski w wieku 15 i więcej lat. Natomiast sondaż CBOS został przeprowadzony w dniach 6–12 czerwca 2013 roku na liczącej 1010 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.
 

 Źródło: PAP,niezalezna.pl

 

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo