„Gazeta Polska” najbardziej opiniotwórczym tygodnikiem! Ogromny sukces mediów „Strefy Wolnego Słowa”

Bardzo duży sukces mediów "Strefy Wolnego Słowa". W ogłoszonym przez Instytut Monitorowania Mediów rankingu najbardziej opiniotwórczych tytułów prasowych i stacji telewizyjnych za grudzień 2021 r. wysokie wzrosty zanotowały "Gazeta Polska", "Gazeta Polska Codziennie" oraz TV Republika. "GP" została w minionym miesiącu najbardziej opiniotwórczym medium w kategorii tygodników i dwutygodników.

Fot. Filip Blazejowski/Gazeta Polska

Instytut Monitorowania Mediów co miesiąc publikuje ranking najbardziej opiniotwórczych gazet, stacji telewizyjnych, stacji radiowych oraz portali internetowych. Grudzień 2021 to duży sukces mediów Strefy Wolnego Słowa.

W rankingu najbardziej opiniotwórczych tytułów prasowych, w pierwszej dziesiątce uplasowały się aż dwa tytułu z SWS.

Na miejscu siódmym znalazła się "Gazeta Polska Codziennie" z liczbą 321 cytowań, co oznacza awans o 8 lokat.

Oczko niżej - na miejscu ósmym - znalazł się tygodnik "Gazeta Polska", z 206 cytowaniami, co również jest awansem o osiem miejsc. 

Za "GP" i "GPC" znalazły się m.in. takie tytułu jak "Polityka" czy "Puls Biznesu".

"Zmianę aż o osiem pozycji odnotowały "Gazeta Polska Codziennie" – głównie za sprawą wywiadu z prezesem PIS Jarosławem Kaczyńskim, który zapowiedział, że rozważa odejście z rządu na rzecz zajęcia się swoją partią"

- pisze portal wirtualnemedia.pl.

Co więcej, "Gazeta Polska" została w grudniu 2021 r liderem rankingu najbardziej opiniotwórczych tygodników i dwutygodników, zostawiając w tyle m.in. "Newsweek", "Wprost" czy "Do Rzeczy".

Branżowy portal wirtualnemedia.pl wskazuje, że media często cytowały fragmenty rozmowy z prezesem Narodowego Banku Polskiego, Adamem Glapińskim, szczególnie te dotyczące stóp procentowych.

Awans do czołówki najbardziej opiniotwórczych mediów zanotowała również TV Republika, która znalazła się na 9. miejscu w rankigu stacji telewizyjnych.

 Źródło: niezalezna.pl, wirtualnemedia.pl

 

mn
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo