Szwajcaria. Kwarantanna będzie krótsza

Rząd Szwajcarii zdecydował o skróceniu czasu kwarantanny z 10 do 5 dni. Nowe zasady mają zacząć obowiązywać w czwartek.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/padrinan

Rada Federalna Szwajcarii tłumaczy, że powodem tej decyzji jest coraz więcej zakażeń wariantem Omikron, który ma o wiele szybszą od poprzednich wariantów transmisyjność oraz krótszy czas rozwoju choroby w organizmie.

Władze Szwajcarii nie ukrywają, że każdego dnia dziesiątki tysięcy osób zakażają się koronawirusem, w związku z czym istnieją obawy, że obecna fala pandemii może niedługo sparaliżować system opieki zdrowotnej. Podkreśla się, że chociaż Omikron wydaje się mniej niebezpieczny niż poprzednie warianty, spodziewany jest wzrost hospitalizacji ze względu na bardzo wysoką liczbę infekcji, która w środę wzrosła do 32 881 nowych przypadków.

"Można założyć, że gwałtowny wzrost zachorowań na Covid-19 doprowadzi opiekę medyczną, a raczej jej wydolność jeśli chodzi o pracę pielęgniarek, do granic możliwości"

– przewidują władze.

W Szwajcarii do tej pory dwie trzecie populacji przeszło pełen cykl szczepień, z 30 procent społeczeństwa otrzymało dawkę przypominającą szczepionki na Covid-19.

"Sytuacja epidemiczna jest krytyczna i nadal trudna do oceny" – napisał w komunikacie szwajcarski rząd, który proponuje również przedłużenie do końca marca wprowadzonych w zeszłym miesiącu ograniczeń w życiu publicznym. To konieczność okazania dowodu zaszczepienia lub wyzdrowienia przy wejściu do wielu miejsc publicznych, a także obowiązek pracy w domu, jeśli jest to możliwe.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

mm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo