Można kupić zamek z „Ojca chrzestnego”

Neogotycka willa na Sycylii zbudowana pod koniec XIX wieku w Acireale na zlecenie barona Pennisiego zagrała w trzeciej części „Ojca chrzestnego” Francisa Forda Coppoli. Potomkowie barona właśnie wystawili swą posiadłość na sprzedaż. Za jedyne 6 milionów euro można zostać właścicielem 22 sypialni, ośmiu łazienek, piwnicy z winami, pracowni artystycznej, biblioteki, prywatnej kaplicy i i ponad dwóch akrów parku.

Pennisi zebrał sporą kolekcję dzieł sztuki i zbiór numizmatów, a obszerna willa miała być między innymi miejscem, gdzie owe zbiory mógł odpowiednio wyeksponować. Architekt Giuseppe Patricolo przerobił hotel-spa w Acireale na wygodne miejsce zarówno dla kolekcji jak i dla rodziny właściciela.

Dodatkowo u sycylijskiego artysty Giuseppe Sciutiego zamówiono freski do prywatnej kaplicy, które ten ukończył w 1905 roku. Freski, a także marmurowe popiersie barona, które stoi na końcu alei wysadzanej palmami – są (według rzeczniczki Sotheby’s International Realty we Włoszech) integralną częścią posiadłości i zostały włączone do sprzedaży. Giuseppe Prinzi autor popiersia jest znanym dziewiętnastowiecznym włoskim rzeźbiarzem, jego prace ozdabiają Mesynę, Neapol i Rzym.

Ponad 1600 złotych i srebrnych monet grecko-sycylijskich, kupił od spadkobierców region Sycylia w 1987 roku. Kolekcję tę można oglądać obecnie w Muzeum Paolo Orsi w Syrakuzach.

 

 Źródło: niezależnapl; theartnewspaper.com

#Sycylia #XIX wiek #zabytki #villa Acireale #Ojciec Chrzestny

Magdalena Łysiak
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo