Olbrzymi pech Kamila Stocha. Polski skoczek miał wystąpić w Zakopanem, ale...

Wielka Krokiew w Zakopanem jest już gotowa na zbliżające się zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich. W stolicy polskich Tatr miał wystąpić Kamil Stoch, ale te plany może pokrzyżować uraz trzykrotnego mistrza olimpijskiego.

Kontuzjowany Kamil Stoch może nie wystąpić w Zakopanem
Fot. Tomasz Hamrat / Gazeta Polska

Kamil Stoch został wycofany z ostatniego Turnieju Czterech Skoczni by spokojnie odbudować formę przed igrzyskami olimpijskimi w Pekinie. We wtorek zapadła decyzja, że skoczek znajdzie się w składzie Biało-czerwonych na zbliżające się zawody w Zakopanem, ale występ Stocha w stolicy polskich Tatr stanął pod dużym znakiem zapytania.

Na środowej rozgrzewce zawodnik z Zębu doznał bowiem urazu kostki. Na razie nie wiadomo czy 34-latek będzie mógł wziąć udział w konkursach na Wielkiej Krokwi, ale pierwsze informacje są optymistyczne i kontuzja ma nie być zbyt poważna.

W sobotę w Zakopanem odbędzie się konkurs drużynowy, a w niedzielę indywidualny. Na piątek natomiast zaplanowano oficjalny trening oraz kwalifikacje.

Aktualizacja

Okazuje się, że uraz Kamila Stocha jest poważniejszy niż początkowo przypuszczano. Zgodnie z informacjami przekazanym przez lekarza kadry - doktora Aleksandra Winiarskiego - występ skoczka w Zakopanem jest raczej wykluczony.

Kamil ma skręcony staw skokowy (uraz skrętny skoku skokowego) z dosyć dużym obrzękiem. W tym momencie pojechał na zdjęcia rentgenowskie. Będziemy wiedzieli czy nie ma uszkodzonych kości. Sądzę, że nie. Tak czy inaczej uraz nie był wcale mały. Zawodnik najprawdopodobniej będzie musiał zostać wykluczony z najbliższych konkursów. Występ naprawdę jest mało prawdopodobny

- powiedział Winiarski, cytowany przez TVP Sport.

Zgodnie z informacjami redakcji Stoch najpewniej do sportowej rywalizacji wróci dopiero na zimowe igrzyska w Pekinie.

 

Źródło: niezalezna.pl

#Kamil Stoch #Puchar Świata w Zakopanem #skoki narciarskie

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo