List premiera do działaczy antykomunistycznych. Odpowiedź... na Albicli: Dziękuję za ważne słowa!

Premier Mateusz Morawiecki skierował list do bohaterów opozycji antykomunistycznej z czasów PRL. Spotkał się on z pozytywnym odzewem. Na portalu Albicla.com jego treść ujawnił pisarz Mieczysław Ślesicki. Szef rządu skierował słowa do działaczy jako wyraz pamięci o ich dokonaniach sprzed lat.

Mateusz Morawiecki skierował list do kombatantów
Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Dzisiaj w skrzynce pocztowej niespodzianka - napisał na Albicli pisarz Mieczysław Ślesicki. Był to list z Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych od Jana Józefa Kasprzyka wraz z pismem przewodnim premiera Mateusza Morawieckiego.

- Najlepszy Premier od 1989 roku - odpowiedzialny, mądry, wrażliwy na sprawy społeczne, kompetentny i ambitny. Dalszych sukcesów i wytrwałości w obronie oraz reformowaniu Polski, Panie Premierze. Dziękuję za ważne słowa zawarte w przesłaniu - dotyczą one także Pana.

- dodał Ślesicki.

Premier pismem z 28 grudnia 2021 roku zwrócił się do działaczy opozycji antykomunistycznej i osób represjonowanych z przyczyn politycznych w czasach PRL. Jak dodał, list skierował "jako świadectwo tego, że rząd pamięta o ludziach, którzy wybrali niełatwą drogę".

- Pamiętamy i nie zapomnimy, że to dzięki Wam żyjemy w Polsce wolnej i niepodległej. By tak się mogło stać, by Polska wyzwoliła się spod brzemienia komunistycznej władzy, potrzebny był wysiłek wielu odważnych ludzi. Ludzi, którzy bez żadnych gwarancji powodzenia byli gotowi położyć na szali własne życie i bezpieczeństwo. Potrzebny był Wasz wysiłek, Wasza odwaga i determinacja, by w sytuacji beznadziejnej nie ustępować, a dochować wierności wartościom najwyższym

- pisał Morawiecki.

 

Źródło: Albicla, Niezalezna.pl

#Mateusz Morawiecki

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo