Nowy rekord szczepień we Włoszech

Ponad 686 tysięcy szczepień przeciw Covid-19 wykonano we wtorek we Włoszech - o tym nowym dziennym rekordzie poinformował urząd nadzwyczajnego komisarza do spraw pandemii. Włochy są jednym z krajów o najwyższym wskaźniku zaszczepionych.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Pierwszą dawkę szczepionki przyjęło jednego dnia około 77 tysięcy osób, w większości dzieci. Mniej niż jedną trzecią w tej grupie stanowią osoby w wieku ponad 50 lat, wobec których rząd wprowadził obowiązek szczepień.

Po dwóch dawkach jest ponad 86 procent ludności kraju, a trzecią dawkę przyjęło 24 mln osób, czyli 61 procent tych, którzy kwalifikują się do takiego szczepienia.

Prasa informuje w środę, że ministerstwo oświaty rozważa możliwość prowadzenia szczepień w gmachach szkół podstawowych i gimnazjach, by ułatwić i przyspieszyć obecną kampanię w okresie wysokiego wzrostu liczby zakażeń i szerzenia się wariantu Omikron. Ich organizację zorganizowano by na wzór regionu Apulia, gdzie już powstała sieć kilkudziesięciu placówek, w których szczepienia będą się odbywać.

"Punkty szczepień w szkołach nie są nie do pomyślenia"

- powiedział minister oświaty Patrizio Bianchi.

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#świat

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo