Leszczyna znów to zrobiła! Inflacji pozbędziemy się dzięki… wolnym sądom. ZOBACZ WIDEO

Konieczne są wolne sądy i praworządność i przestrzeganie praw człowieka i obywatela, a nie podsłuchiwanie opozycji! - grzmiała dziś z sejmowej mównicy Izabela Leszczyna z Koalicji Obywatelskiej. Polityczny manifest jak każdy inny, gdyby nie fakt, że polityk mówiła to w kontekście... obniżenia wskaźnika inflacji. To samo mówiła przed miesiącem podczas Rady Krajowej partii, przez co naraziła się na niełaskę internautów. Słowem - kpili na całego.

Izabela Leszczyna

Sejm dziś rozpoczął dwudniowe posiedzenie. Posłowie na początku zajmują się projektem, który zakłada m.in. obniżkę VAT-u na paliwo do 8 proc. oraz na żywność i gaz do 0 proc. W dyskusji o projekcie, z ramienia Koalicji Obywatelskiej głos zabrała m.in. poseł Izabela Leszczyna.

- Ten projekt jest dowodem na to, że PiS zaczyna słuchać Koalicji Obywatelskiej i przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. I to dobrze. Niestety to też dowód na to, że słuchają wybiórczo. Biorą tylko to, co im pasuje - zarzucała polityk obozowi rządzącemu.

Ubolewając, że „leczy się tylko skutki, a w ogóle nie dotyka przyczyn inflacji”, przypomniała swoje słowa sprzed miesiąca.

- Żeby skutecznie i trwale zwalczyć inflację, potrzebne są Polsce funduszu Unii Europejskiej i inwestycje prywatne. Tylko wtedy jesteśmy w stanie zapewnić gospodarkę niskoemisyjną, innowacyjną, a więc konkurencyjną. Powtórzę wam coś, czego nie rozumiecie. Konieczne są wolne sądy i praworządność i przestrzeganie praw człowieka i obywatela, a nie podsłuchiwanie opozycji!

- grzmiała z mównicy sejmowej Leszczyna.

(wypowiedź z dn. 12.01.2022)

Powrót do przeszłości

Swój środowy wywód przemeblowała, w porównaniu do słów, jakie wypowiedziała w grudniu podczas Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej. Wtedy Leszczyna przekonywała:

„Apelujemy do rządu PiSu: jeśli naprawdę na serio chcecie pomóc ludziom, jeśli chcecie, żeby ceny przestały rosnąć jak zwariowane, to trzeba spełnić jeden warunek: Polska musi mieć wolne sądy, wolne media i państwo musi przestrzegać wolności obywatelskich i praw człowieka. I na koniec przypominam politykom PiS-u, że kobieta jest człowiekiem”.

 ​​​​​

 

 Źródło: niezalezna.pl

#polityka

am
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo