Budka-show na początek posiedzenia Sejmu i szybka riposta Dworczyka. WIDEO

To, że pan kłamie, przyzwyczailiśmy się panie przewodniczący. Niech pan zachowa w tym chociaż odrobinę wiarygodności - zarzucał szef KPRM Michał Dworczyk swojemu przedmówcy, Borysowi Budce z Koalicji Obywatelskiej. Poszło o rozporządzenie premiera, jakie opublikowano w Dzienniku Ustaw pod koniec roku 2021.

Sejm dziś po godz. 10 rozpoczął dwudniowe posiedzenie. Zajmie się projektem, który zakłada m.in. obniżkę VAT-u na paliwo do 8 proc. oraz na żywność i gaz do 0 proc. Posłowie rozpatrzą też wniosek KO o odwołanie ministra sportu i turystyki Kamila Bortniczuka.

Przed przystąpieniem do zaplanowanych punktów, z wnioskiem formalnym zgłosił się Borys Budka z Koalicji Obywatelskiej.

- Wnoszę o przerwę do godziny 12. Przerwę dla pana premiera Morawieckiego, by uchylił skandaliczne rozporządzenie, które obowiązuje od 1 stycznia tego roku. Wyobraźcie sobie państwo, że Polakom zafundowali rekordowe podwyżki prądu, gazu, na stacjach benzynowych! A dla siebie? Dla siebie nielimitowane podwyżki w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Czy pan ma jakiekolwiek granice obłudy?

- grzmiał polityk KO.

Odpowiedział mu szef KPRM Michał Dworczyk. - To, że pan kłamie, przyzwyczailiśmy się panie przewodniczący. Niech pan zachowa w tym chociaż odrobinę wiarygodności - zwrócił się do Budki.

Szef KPRM tłumaczył, że „rozporządzenie, które pan pokazuje, pozwala dać dodatki osobom, które zarabiają 3000  złotych brutto”.

- W swoim cynizmie panie Budka, niech pan też jakąkolwiek wiarygodność zachowuje

-- skonkludował.

ZOBACZ NAGRANIE:

Rozporządzenie dostępne TUTAJ.

 

 

Źródło: niezalezna.pl

#polityka

am
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo