Oburzenie w Rzymie. Trumna przykryta flagą ze swastyką na pogrzebie

Oburzenie w Rzymie wywołał ujawniony przez media incydent przed jedną ze stołecznych parafii, gdzie po zakończeniu uroczystości pogrzebowych na trumnie działaczki neofaszystowskiego ruchu położono nazistowską flagę ze swastyką. Zdarzenie potępił wikariat Rzymu.

flickr

W mediach opublikowano zdjęcia sprzed parafii w centrum Wiecznego Miasta, gdzie odbyły się uroczystości pogrzebowej 44-letniej działaczki neofaszystowskiego ruchu Forza Nuova. Po ich zakończeniu hołd oddano jej salutem rzymskim, a na trumnie położona została flaga ze swastyką. Sfotografowali to z okien mieszkańcy okolicznych domów.

Trwa policyjne dochodzenie w celu zidentyfikowania uczestników incydentu, który wywołał falę protestów.

Wikariat Rzymu oświadczył, że potępia stanowczo to, co stało się przed parafią pod wezwaniem Świętej Łucji po uroczystości pogrzebowej i zaznaczył, że odbyło się to całkowicie bez wiedzy proboszcza i całego tamtejszego duchowieństwa. Podkreślono w nocie, że swastyka jest "straszliwym symbolem nie do pogodzenia z chrześcijaństwem".

Ponadto diecezja rzymska potępiła ten czyn jako "ciężką, obraźliwą i niedopuszczalną ideologiczną instrumentalizację" i przytoczyła słowa proboszcza, że nie było na to żadnej zgody.

Osobne oświadczenie potępiające incydent wydali proboszcz parafii i jego zastępca, wyrażając "głęboki smutek, rozczarowanie i niezgodę na to, co się stało".

 Źródło: PAP, Niezalezna.pl

 

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo