Kenia pogrążona w ciemności. W całym kraju przerwy w dostawie energii

W całej Kenii na skutek uszkodzenia linii przesyłowych wysokiego napięcia doszło do przerw w dostawie energii elektrycznej - poinformowało państwowe przedsiębiorstwo energetyczne Kenya Power. Naprawa sieci trwa - przekazano.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Zaopatrzenie w prąd zostało odcięte w momencie, gdy z nieustalonych jeszcze przyczyn zawaliły się maszty wysokiego napięcia między stolicą kraju Nairobi a elektrownią wodną Kiambere.

"Straciliśmy zasilanie o godz. 10.45 rano (godz. 8.45 w Polsce) z powodu zawalenia się linii przesyłowych wysokiego napięcia na odcinku Kiambere - Embakasi"

- informuje Kenya Power we wpisie na Twitterze. "Nasi inżynierowie pracują, by przywrócić przesył energii" - dodano.

Rzecznik przedsiębiorstwa energetycznego potwierdził, że na skutek awarii blackout nastąpił w całym państwie. Kenya Power to jedyny dystrybutor energii elektrycznej w kraju - zauważa agencja Reutera.

Wtorkowa awaria to nie pierwsze zdarzenie tego typu w Kenii w ostatnim czasie. W maju 2020 roku doszło do podobnej ogólnokrajowej przerwy w dostawie prądu na skutek awarii linii przesyłowych. Także w zeszłym miesiącu w Kenii miała miejsce poważna awaria przesyłu energii elektrycznej.

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#świat

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo