Pechowy powrót do szwedzkich szkół. Uczeń dźgnął nożem nauczyciela i kolegę

W szkole średniej NTI w Kristianstad, na południu Szwecji, w pierwszym dniu lekcji po feriach świątecznych uczeń zranił nożem 50-letniego nauczyciela oraz 16-letniego kolegę. Nastolatek jest poważnie ranny - podały lokalne media.

https://www.facebook.com/polisen

Domniemany sprawca, niepełnoletni uczeń, został zatrzymany przez policję pod zarzutem usiłowania zabójstwa dwóch osób. Trwa jego przesłuchanie, na razie motyw ataku jest nieznany.

Według świadka, cytowanego przez gazetę "Kristianstadsbladet", "nożownik wszedł do klasy w czarnej masce na twarzy, z głośnika odtwarzał głośną muzykę, a następnie zaatakował nauczyciela oraz kolegów". "Początkowo myśleliśmy, że to żart" - powiedział jeden z uczniów.

Ranny nauczyciel ewakuował podopiecznych.

W poniedziałek w Szwecji po przerwie świątecznej rozpoczęły się zajęcia w szkołach.

W sierpniu 2021 roku w Esloev, także w Skanii, w drugim dniu roku szkolnego, przebrany za kościotrupa 15-letni uczeń ciężko zranił nożem 45-letniego nauczyciela. Sprawca nagrywał zdarzenie, a w śledztwie przyznał, że inspirował się atakami terrorystycznymi w Christchurch w Nowej Zelandii, a także na wyspie Utoya w Norwegii.

Nastolatek pod koniec grudnia został skazany na 2,5 roku pobytu w domu poprawczym.

 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Szwecja #nożownik #szkoła #atak w szkole

mt
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo