Koalicja bez Ziobry? „Nie ma takiej możliwości” - odpowiadają ważni politycy PiS

- Nie ma takiej możliwości, ani potrzeby, ani planów, ani pomysłów - tak do medialnych doniesień na temat możliwości zdymisjonowania Zbigniewa Ziobry, prezesa Solidarnej Polski, odniósł się Ryszard Terlecki, wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS.

Zbigniew Kaczmarek/Gazeta Polska

W ostatnim czasie niektóre media podawały, że prezes PiS Jarosław Kaczyński jest o krok od wyrzucenia z rządu Zbigniewa Ziobro.

Terlecki pytany przez dziennikarzy w Sejmie czy szef ministerstwa sprawiedliwości zostanie zdymisjonowany, odparł:

"Nie, nie ma takiej możliwości, ani potrzeby, ani planów, ani pomysłów"

Dodał, że Ziobro jest szefem partii, która jest w sojuszu koalicyjnym z PiS i ma on swoje zdanie w różnych sprawach, w tym jeśli chodzi o wymiar sprawiedliwości.

Do doniesień odniosła się też rzeczniczka PiS Anita Czerwińska.

"To są fakty medialne, czyli spekulacje, które dziennikarze czasem lubią uprawiać"

- powiedziała. 

"Jesteśmy murem za rządem premiera Morawieckiego"

Dziennikarze pytali także Terleckiego o rzekome głosy polityków PiS mówiące o tym, iż premier Mateusz Morawiecki powinien podać się do dymisji w związku z nieprawidłowościami w naliczaniu pensji z powodu Polskiego Ładu. Szef klubu PiS zaznaczył ,że takich głosów nie słyszał. 

"Jesteśmy murem za rządem premiera Morawieckiego"

- zapewnił Terlecki.

"Były rzeczywiście kłopoty, które wynikały z niedoprecyzowania pewnych elementów tego planu i oczywiście także trudności, które mieli ci, którzy naliczali wynagrodzenia czy emerytury. To wszystko się wyjaśnia. W najbliższych dniach uspokojona zostanie opinia, a także ci, którzy uważają, że stracili, bo dostali mniejsze wynagrodzenia czy emerytury. Wszystko zostanie wyrównane"

- dodał.

Na uwagę, że zmiany zostały wprowadzone w szybkim tempie, polityk PiS odpowiedział:

"Spieszyliśmy się jak najszybciej to zrobić, żeby zdążyć, żeby to obowiązywało już w tym roku".

Rzeczniczka PiS Anita Czerwińska zwróciła uwagę, że reakcja rządu na problemy natury technicznej była natychmiastowa, i problemy te są eliminowane.

Na pytanie czy ktoś poniesie konsekwencje za zamieszenie, Terlecki odparł:

"To są decyzje pana premiera, a nie nasze".

Największa reforma podatkowa od lat 

1 stycznia weszła w życie podatkowa część Polskiego Ładu. Jedną z najważniejszych zmian, jakie wprowadza ten program w podatkach, jest podniesienie kwoty wolnej do 30 tys. zł oraz progu dochodowego do 120 tys. zł. Jednocześnie znika ulga umożliwiająca odliczanie od podatku części (7,75 proc.) składki zdrowotnej, wynoszącej 9 proc. Ma to zrekompensować tzw. ulga dla klasy średniej, czyli osób zarabiających miesięcznie od 5 tys. 701 zł do 11 tys. 141 zł brutto.

Po wejściu w życie nowych regulacji zaczęły pojawiać się informacje, że m.in. część nauczycieli otrzymała w styczniu na rękę niższe pensje.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

mm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo