Z OSTATNIEJ CHWILI

NBP: Rada Polityki Pieniężnej nie zmieniła stóp procentowych • • •

„My działamy, Tusk szukał guzików, których nie miał". Przypomniano słynne słowa szefa PO [WIDEO]

- Podczas dokuczliwej inflacji za rządów PO Tusk szukał guzików, których nie miał. My działamy. Wiele pozytywnych efektów Tarczy Antyinflacyjnej jeszcze przed nami - napisał na portalu Albicla.com Kazimierz Smoliński poseł PiS.

Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

"Zgodnie z najnowszym sondażem Ibris 44,6% Polaków uważa, że rząd skutecznie walczy z inflacją (ns 41, bz 14,4).
Podczas dokuczliwej inflacji za rządów PO Tusk szukał guzików których nie miał. My działamy. Wiele pozytywnych efektów #TarczaAntyInflacyjna jeszcze przed nami" 

- napisał polityk. 

Czy Polacy uważają, że działania podejmowane przez rząd są skuteczne w walce z inflacją? Takie pytanie usłyszeli ankietowani wspomnianego przez Smolińskiego badania przeprowadzonego dla Radia ZET przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS.

"Zdecydowanie tak" odpowiedziało 10,2 proc. badanych, "raczej tak" 34,4 proc.; "zdecydowanie nie" 15,1 proc. pytanych, a "raczej nie" - 25,9 proc.

Sondaż zrealizowano metodą CATI na próbie ogólnopolskiej 1100 osób w dniach 7-8 stycznia 2022 r.

"Guziki Tuska" 

Smoliński w swoim wpisie przypomniał również słynne słowa Donalda Tuska z 2011 na temat guzików z napisami "niskie ceny" i "wysokie ceny".

"Ci, którzy rozumieją elementarnie gospodarkę wiedzą, że gdyby rząd miał guziki, na jednym byłoby napisane „niskie ceny żywności”, a na drugim 'wysokie', to ja nic innego bym nie robił, tylko naciskał ten guzik 'niskie ceny'. Tylko takich guzików nie ma"

- mówił ówczesny premier. 

Gdy w 2011 roku inflacja rosła (wynosiła ponad 4%), Polacy nie mogli liczyć na żadne "pakiety antyinflacyjne" czy programy społeczne. Mało tego - w tym samym roku rząd PO-PSL podjął decyzję o wydłużeniu wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn do 67 roku życia. 

 

 Źródło: Albicla.com, PAP, TVP Info, niezalezna.pl

#Donald Tusk #Kazimierz Smoliński #Albicla

Mateusz Mol
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo