Poseł PSL zapytany o… koalicję z PiS. „W polityce nigdy nie mówi się nigdy”

Kolejny polityk Polskiego Stronnictwa Ludowego zapytany został o potencjalną koalicję z Prawem i Sprawiedliwością. Jak zaznaczył Władysław Teofil Bartoszewski, obecnie jest to mało możliwe, ale nie należy mówić "nigdy".

Władysław Teofil Bartoszewski
fotomag/Gazeta Polska

Ludowcy, którzy w przeszłości rządzili już z SLD i Platformą Obywatelską. Być może dlatego co jakiś czas pojawiają się kolejne pytania o koalicję rządzącą. A obecnie rządzi Prawo i Sprawiedliwość. Czy możliwe byłoby wspólne działanie obu partii?

- W polityce nigdy nie mówi się nigdy - odpowiedział Władysław Teofil Bartoszewski.

Poseł ludowców wskazał jednak, że nie widzi takiego scenariusza w najbliższym czasie w związku z różnicą poglądów dotyczących reformy wymiaru sprawiedliwości:

Ale nie widzę takiego scenariusza w krótkim czasie. Byłem pytany kiedyś, czy w ogóle my rozważamy możliwość współpracy z PiS-em i powiedziałem, że mogę sobie wyobrazić sytuację, że przejmujemy resort sprawiedliwości i przywracamy praworządność i trójpodział władzy i wtedy można by rozmawiać o takim scenariuszu, ale o tym nie ma mowy i to się nie zapowiada. W związku z tym zgadzam się z przewodniczącym Pawlakiem, że to na razie absolutna polityczna fikcja, bo musiałyby zajść zmiany nie personalne, tylko w prowadzeniu polityki.

W przeszłości inny poseł PSL Marek Sawicki wskazywał, że będzie namawiał PSL do koalicji z PiS, ale pod warunkiem zakończenia współpracy partii rządzącej z Solidarną Polską.

W innym z wywiadów Sawicki wskazał z kolei, że... "dobre rzeczy dla Polski można robić i z Platformą Obywatelską".

 Źródło: Niezalezna.pl, poranek Siódma9

 

#PSL #Władysław Teofil Bartoszewski

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo