Papszun nie dla kadry. Przedłużył umowę z Rakowem

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, trener Marek Papszun przedłużył umowę z Rakowem Częstochowa. Dotychczasowa miała obowiązywać do 30 czerwca bieżącego roku, a nowa będzie ważna o rok dłużej, czyli do końca czerwca 2023. Media spekulowały, że 46-latek jest jednym z kandydatów na objęcie reprezentacji Polski po Paulo Sousie.

Marek Papszun
Tomasz Hamrat / Gazeta Polska

Papszun prowadzi drużynę "Czerwono-Niebieskich" od prawie 6 lat - od 18 kwietnia 2016. W 2017 roku wprowadził częstochowian do I ligi, w 2019 do ekstraklasy, a w ubiegłym roku wywalczył z nimi wicemistrzostwo kraju i Puchar Polski oraz Superpuchar, a także przeszedł dwie rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy.

O pozyskanie 46-letniego szkoleniowca Rakowa zabiegała Legia Warszawa, ale ostatecznie Papszun zdecydował się na kontynuowanie pracy w Rakowie.

"Przez ostatnie lata klub rozwijał się w szybkim tempie. Cieszę się, że będę mógł kontynuować swoją misję i walczyć, by ta tendencja się utrzymała. Raków wiele dla mnie znaczy i wierzę, że najlepsze dopiero przed nami. Chciałbym podziękować za zaufanie władzom klubu. Wraz z zespołem zrobimy wszystko, by wspinać się na coraz wyższy poziom i dawać radość kibicom Częstochowy" - to słowa Marka Papszuna po przedłużeniu umowy z Rakowem.

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Marek Papszun #Raków Częstochowa #piłka nożna

tm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo