Włoskie media pewne: Kulesza chce Cannavaro

W 7 godzin i 43 minuty Fabio Cannavaro przejechał pod koniec roku z Neapolu do Rzymu na rowerze, a na początku 2022 znów jest o nim głośno we Włoszech. Media informują, że Polska chce mistrza świata z 2006 roku jako trenera reprezentacji, porzuconej przez Paolo Sousę.

Cezary Kulesza
Tomasz Hamrat / Gazeta Polska

Włoska prasa w niedzielę szeroko informuje o podróży Cannavaro do Warszawy na rozmowy z szefem PZPN Cezarym Kuleszą.

"La Gazzetta dello Sport" podkreśla, że kiedy spotkali się w sobotę, Cannavaro zdał sobie sprawę z tego, że nie są to tylko konsultacje z różnymi trenerami, bo Kulesza jest "absolutnie zdeterminowany", by powierzyć mu kierowanie polską reprezentacją.

Największy włoski dziennik sportowy zaznacza: "Fabio, z charakteru perfekcjonista, zaprezentował się z bardzo precyzyjnym planem tego, jak zamierza kierować grupą i trenować reprezentację, będącą potencjalnie jedną z najlepszych w Europie, która często jednak nie stawała na wysokości zadania i nie wykorzystywała swego potencjału".

Plan Cannavaro, dodaje dziennik, jest "ambitny, złożony i obejmuje także młodzieżówkę". Według gazety projekt spodobał się bardzo Kuleszy, który zadeklarował gotowość podpisania z nim kontraktu na trzy lata, aż do mistrzostw Europy w 2024 roku.

Dziennik uważa, że wysokość zaoferowanego Włochowi kontraktu to około dwa miliony euro rocznie, a propozycja ta odcisnęłaby duże piętno na karierze trenerskiej byłego utytułowanego piłkarza. Przypomina, że Cannavaro miał już ofertę z Iranu, a wcześniej pracował m.in. w Chinach.

Były zawodnik chce jednak - podkreśla "Gazzetta" - pracować w Europie i raczej prowadzić reprezentację, a nie zatrudnić się w klubie.

W artykule zwraca się też uwagę, jak trudnym wyzwaniem dla niego byłoby przygotowanie Polaków do walki o awans na mundial w Katarze w barażach w marcu; Cannavaro miałby na to mało czasu, ale on sam świetnie zdaje sobie z tego sprawę.

Według włoskim mediów, Cannavaro obiecał udzielić ostatecznej odpowiedzi w niedzielę. Jeśli odmówi, drugim kandydatem może być Andrea Pirlo, były zawodnik i były trener Juventusu - informuje dziennik.

 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Andrea Pirlo #Fabio Cannavaro #reprezentacja Polski #PZPN #piłka nożna #Cezary Kulesza

tm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo