Hiszpański dziennik ujawnia: IS werbuje imigrantów i kobiety do ataków terrorystycznych

Hiszpański dziennik "La Razon" podał, że Państwo Islamskie (IS) rozpoczęło w sieciach społecznościowych kampanię werbowania tzw. "samotnych wilków". Chodzi o operowanie m.in. w Hiszpanii. W publikacji zaleca "przyciąganie do dżihadu (świętej wojny) imigrantów islamskich i kobiet - podała gazeta.

FLICKR.COM/ DAY DONALDSON/CC BY 2.0

Jednocześnie IS daje szereg rekomendacji, mających na celu podżeganie do terroryzmu.

Według dziennika "La Razon", zamachy terrorystyczne w Europie były przeprowadzone przez infiltrowanych wśród imigrantów dżihadystów, np. ataki w Paryżu z 2015 r. czy na bazylikę w Nicei z 2020 r. W ostatnim czasie policja hiszpańska trzykrotnie przechwyciła i uniemożliwiła próby infiltracji bojowników islamskich w Hiszpanii.

W swojej publikacji IS podkreśla, że "podżeganie do dżihadu jest powinnością i nakazem, jaki Bóg wskazał Swojemu Prorokowi w celu nakłaniania wiernych do walki i zachęcania do niej".

"Jego troską jest walczyć z nieprzyjaciółmi" - napisano. Potencjalnych kandydatów zapewnia się, że ich wola i pomoc Allaha wystarczą do osiągnięcia celu. IS wzywa także do udziału kobiet w atakach terrorystycznych.

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#świat

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo