Puchar Narodów Afryki: Jedenaście negatywnych testów zezwoli na grę

Organizatorzy rozpoczynającego się w niedzielę w Kamerunie Pucharu Narodów Afryki poinformowali, że by mecz doszedł do skutku, negatywne wyniki testów na koronawirusa musi mieć minimalnie 11 piłkarzy danego zespołu.

fot .CAF

Przepisy dot. koronawirusa różnią się w poszczególnych krajach, np. w Anglii drużyna może wnioskować o przełożenie spotkania, gdy dysponuje mniej niż 13 zawodnikami dopuszczonymi do gry, a w Niemczech ten poziom ustalono na 16.

W PNA jeśli w zespole będzie zdolnych do gry mniej niż 11 piłkarzy, wówczas orzeczony będzie walkower 2:0 na korzyść drużyny przeciwnej, bo w turnieju przełożenie spotkania na inny termin nie wchodzi w grę.

Zaznaczono przy tym, że jeśli zakażenie COVID-19 stwierdzono by u wszystkich bramkarzy, to między słupkami musi stanąć zawodnik z pola.

Rywalizacja o mistrzostwo Afryki rozpocznie się w stolicy Kamerunu Jaunde w niedzielę o godz. 17 meczem gospodarzy z Burkina Faso.

W tegorocznej edycji uczestniczą 24 drużyny podzielone na sześć grup. Do 1/8 finału awansują po dwie czołowe z każdej grupy oraz cztery najlepsze spośród tych, które zajęły trzecie miejsca. Finał zaplanowano na 6 lutego. Tytułu broni Algieria, a w gronie faworytów są też Senegal, Egipt czy Kamerun.


Podział grup:

Grupa A: Burkina Faso, Etiopia, Republika Zielonego Przylądka, Kamerun.
Grupa B: Gwinea, Malawi, Senegal, Zimbabwe
Grupa C: Gabon, Ghana, Komory, Maroko
Grupa D: Egipt, Gwinea Bissau, Nigeria, Sudan
Grupa E: Algieria, Gwinea Równikowa, Sierra Leone, Wybrzeże Kości Słoniowej
Grupa F: Gambia, Mali, Mauretania, Tunezja

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Puchar Narodów Afryki #piłka nożna #testy na koronawirusa

tm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo