Tusk pokopie sobie dalej za państwowe pieniądze

  

Donald Tusk odniósł się na konferencji prasowej do wydatków Platformy Obywatelskiej na garnitury, futbol i wino. Okazało się, że kupowane z publicznych pieniędzy szykowne ubrania dla polityków PO i "haratanie w gałę" są niezbędne do dobrego rządzenia.

 „Chcę, aby polski premier, czy to będę ja, czy moi następcy, nie wyglądał gorzej niż inni premierzy w Europie. Osobiście nie znoszę garniturów" – zadeklarował Tusk. Podkreślił, że kupowanie garniturów jest „inwestycją sensowną, choć jest to drażniące”.

A wydatki na grę w piłkę nożną? Tusk powiedział, że jest jej miłośnikiem, „ale i ofiarą tego sportu”. Dba jednak tu znów nie o siebie, „bo w piłkę nie gra się w pojedynkę, jest to też dla tych, którzy są poza elitą przywódczą Platformy” - powiedział dziennikarzom. „Wydatkowanie na wspólne uprawianie sportu jakoś się broni i chciałbym dalej organizować czas wolny pracownikom PO” - wyznał premier.

A co z resztą przyjemności za państwowe pieniądze? „Nie kupujemy żadnych cygar za pieniądze PO – powiedział, ale jeśli chodzi o wino, to przyznał, że pojawia się ono na spotkaniach opłatkowych i integracyjnych w partii. I na tym koniec. "Zleciłem sekretarzowi i skarbnikowi, aby uznać za zakazane kupowanie wina ze środków partii” - podsumował Tusk.

Tak więc garnitur (choć nie lubi) – tak. Piłka (choć jest jej ofiarą) i boiska dla wszystkich członków PO, a wino – tu, niestety, partyjny kurek został zakręcony.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Marszałek nie wyklucza "transferów" w Senacie. "Zdarzało się, że do PiS przechodzili senatorowie z PO"

/ fot. Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska

  

Marszałek Senatu, Stanisław Karczewski, nie wyklucza możliwych fluktuacji wewnątrz Senatu. - Zdarzało się w poprzednio, że do PiS przechodzili senatorowie z Platformy Obywatelskiej, więc być może teraz będą chcieli przejść - powiedział dziś w RMF Karczewski. - Jeżeli ktoś będzie miał taką wolę, będziemy prowadzili takie rozmowy - dodał.

- Zdarzało się w poprzedniej kadencji, w poprzednich kadencjach, że przechodzili do nas senatorowie z Platformy Obywatelskiej, więc być może teraz będą chcieli przejść

 - podkreślił Karczewski pytany w radiu RMF FM o wyniki wyborów do Senatu. "Zawsze toczą się jakieś rozmowy" - dodał.

- eśli ktoś będzie miał taką wolę, to będziemy prowadzili takie rozmowy. (...) Jeśli będziemy mieli takie zgłoszenia, rozmowy, na pewno będziemy je prowadzić

 - zapowiedział marszałek.

[polecam:https://niezalezna.pl/292866-senat-nie-zatrzyma-nas-w-realizacji-programu-sasin-o-przyszlych-pracach-w-wyzszej-izbie]

Karczewski pytany o posiedzenie Senatu obecnej kadencji, które zgodnie z planem odbędzie się w najbliższy czwartek i piątek powiedział, że kadencja parlamentu kończy się za miesiąc. - To ustaliliśmy wcześniej, obrady powinny się odbyć. Odbędą się - te Sejmu i Senatu - dodał. Pytany, czy na posiedzeniu nie pojawią się nowe punkty, odpowiedział, że nie.

Dodał, że jeżeli we wtorek i środę zbiera się Sejm i przyjmie ustawy to "powinniśmy się do nich odnieść". Stanisław Karczewski podkreślił, że to "zgodne z przepisami, zgodne z prawem, zgodne z regulaminem".

W niedzielnych wyborach kandydaci popierani przez opozycję zdobyli większość (51) mandatów w Senacie. Prawo i Sprawiedliwość będzie miało w nadchodzącej kadencji parlamentarnej 48 senatorów, w Senacie zasiądzie też ponownie Lidia Staroń, która startowała z własnego komitetu, ale z poparciem PiS.

Kandydaci Koalicji Obywatelskiej zdobyli łącznie 43 mandaty w Senacie, kandydaci PSL - trzy mandaty, a kandydaci SLD - dwa. Trzy mandaty przypadły kandydatom niezależnym, kojarzonym jednak z opozycją.

[polecam:https://niezalezna.pl/292840-remis-ze-wskazaniem-w-senacie-pis-proponuje-wspolprace-jestesmy-na-to-zawsze-otwarci]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl