Kanclerz Austrii zakażony koronawirusem

U kanclerza Austrii Karla Nehammera stwierdzono w piątek pozytywny wynik testu na obecność Covid-19. Nehammer wrócił z urlopu we wtorek i jeszcze w środę po południu wykonał rutynowy test PCR, którego wynik był negatywny - informuje portal Vienna.at.

pepa74 CC0

Do zakażenia doszło najwyraźniej w środę wieczorem. Kanclerz zaraził się prawdopodobnie od jednego z członków jego zespołu ochrony, u którego w czwartek stwierdzono pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa.

Kanclerz natychmiast poddał się testowi przy użyciu procedury PCR; pozytywny wynik został potwierdzony drugim testem (również PCR).

Nehammer jest potrójnie zaszczepiony. Przebywa na kwarantannie, obecnie prowadzi swoje sprawy służbowe z domu za pośrednictwem wideokonferencji i telekonferencji, a w ciągu najbliższych kilku dni nie będzie uczestniczył w żadnych spotkaniach publicznych wymagających kontaktu osobistego.

Vienna.at informuje, że kanclerz nie ma obecnie żadnych objawów choroby.

„Nie ma powodów do obaw, nic mi nie jest. Mój apel jest nadal taki: idźcie i zaszczepcie się, wzmocnijcie się, to najprawdopodobniej uchroni was przed ciężkim przebiegiem”

- zapewnia cytowany przez portal Nehammer.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

oa
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo