Satrapa chce pozwać Polskę do Trybunału w Hadze. Ast: To groteska świadcząca o bezczelności Łukaszenki

- Satrapa, który jest sankcjonowany przez praktycznie cały demokratyczny świat, który dopuszcza się wręcz zbrodni wobec swojego narodu, przede wszystkim opozycji, próbuje destabilizować sytuację w Polsce i Unii Europejskiej poprzez prowadzoną wojnę hybrydową. Próbuje skarżyć Polskę do Trybunału w Hadze. To jest śmiechu warte  - ocenił przewodniczący sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka Marek Ast w rozmowie z portalem Niezalezna.pl.

kremlin.ru, CC BY 4.0 , via Wikimedia Commons

Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn przekazał, że reżim Alaksandra Łukaszenki na wszelkie możliwe sposoby wykorzystuje dezertera z polskiego wojska – Emila Cz. i w oparciu o rozpowiadane przez niego kłamstwa Mińsk pracuje już nad pozwem przeciwko Polsce do Trybunału w Hadze. - Nie ma takiego absurdu, którego białoruska propaganda nie byłaby w stanie wykorzystać do prób atakowania Polski - podsumował.

"To groteska" 

Zapytaliśmy posła Prawa i Sprawiedliwości, przewodniczącego sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka Marka Asta o to, jak patrzy na te działania reżimu Łukaszenki. - To można traktować jedynie w kategoriach groteski - ocenił. 

- Satrapa, który jest sankcjonowany przez praktycznie cały demokratyczny świat, który dopuszcza się wręcz zbrodni wobec swojego narodu, przede wszystkim opozycji, próbuje destabilizować sytuację w Polsce i Unii Europejskiej poprzez prowadzoną wojnę hybrydową. Próbuje skarżyć Polskę do Trybunału w Hadze. To jest śmiechu warte 

- stwierdził. 

Bezczelność Łukaszenki 

Marek Ast dodał, że "tego rodzaju pozew nie ma jakichkolwiek szans powodzenia".

- Świadczy to o bezczelności Łukaszenki. Wygląda na to, że nic sobie nie robi z dotychczasowych sankcji, które są mierzone przeciwko jego państwu przez Unię Europejską i Stany Zjednoczone

 podkreślił. 

 


Źródło: Niezalezna.pl

Adrian Siwek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo