Kobayashi wygrał kwalifikacje. Trzech Polaków w konkursie

Ryoyu Kobayashi wygrał kwalifikacje do ostatniego konkursu tegorocznego Turnieju Czterech Skoczni. Japończyk zwyciężył w trzech pierwszych konkursach tej edycji TCS i staje przed szansą, by jako pierwszy dwukrotnie wygrać wszystkie konkursy w ramach jednego turnieju. Dotąd sztuki tej dokonali (po razie) Sven Hannawald, Kamil Stoch i właśnie Kobayashi.

Dawid Kubacki
facebook.com/dawid.kubacki.official

W czwartkowym konkursie zobaczymy trzech Polaków. Dziesiąty w kwalifikacjach był Dawid Kubacki, 35. Andrzej Stękała i 41. Piotr Żyła. Tuż za awansującą stawką znaleźli się Jakub Wolny (51.) i Paweł Wąsek (52.), którym zabrakło niewiele do kwalifikacji (Wolnemu tylko pół punktu).

Drugie miejsce zajął Markus Eisenbichler, a trzecie Marius Lindvik.

Kubacki w konkursie zmierzy się... z Żyłą. Tymczasem rywalem Stękały będzie Clemens Aigner.

W klasyfikacji generalnej TCS liderem jest zwycięzca wszystkich trzech konkursów 70. edycji cyklu, Ryoyu Kobayashi. Drugie miejsce zajmuje Lindvik, który traci do niego 17,9 punktu. Interesująco zapowiada się walka o trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej, gdyż w granicach 4,1 punktu sklasyfikowani są kolejni trzej zawodnicy: Halvor Egner Granerud, Markus Eisenbichler i Karl Geiger.

 

Źródło: niezalezna.pl

#skoki narciarskie #Bischofshofen #Turniej Czterech Skoczni

tm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo