"Hejtem opozycja nie zniszczy tego, co robimy dla polskich rodzin". Minister Maląg dla Niezalezna.pl o Polskim Ładzie

Prawem i obowiązkiem opozycji jest konstruktywna krytyka, a nie wprowadzanie niepokoju wśród Polaków. To, że zaproponowane w Polskim Ładzie rozwiązania będą korzystne dla większości Polaków, jest zobowiązaniem rządu premiera Mateusza Morawieckiego - powiedziała w rozmowie z Niezalezna.pl, minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. - Nie ustajemy w staraniach wspierania polskich rodzin - podkreśliła.

Marlena Maląg,
Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Od 1 stycznia w życie weszły nowe rozwiązania zawarte w Polskim Ładzie. Co to oznacza dla polskich rodzin i jakie korzyści płyną dla nich z wdrażanych rozwiązań?

Od sześciu lat wprowadzamy dobre i korzystne dla Polaków rozwiązania. Nie zmieniła tego epidemia koronawirusa pomimo, że od 2 lat funkcjonujemy w ekstremalnie trudnych warunkach. Mimo licznych przeciwności nie ustajemy we wdrażaniu nowych programów i kontynuujemy te rozwiązania, które spotkały się z aprobatą Polek i Polaków. Te, które stały się odpowiedzią na oczekiwania większości z nas. Tak jak kiedyś naprawiliśmy finanse publiczne, uszczelniając m.in. lukę VATowską, znajdując w ten sposób źródła finansowania na nasze programy: 500+, wyprawkę szkolną, godną a nie symboliczną waloryzację rent i emerytur, 13. i 14-emeryturę. Prawda jest taka, że w ubiegłym roku emeryci otrzymali 10-krotnie większe finansowe wsparcie niż, dla porównania, w 2015r. (36 mld zl versus 3,5 mld zł).

Mimo to wielu polityków, a także media sprzyjające opozycji krytykują Polski Ład.

Realizowane przez nas programy społeczne, jakże często krytykowane i wyszydzane przez opozycję, w ostatnich miesiącach stały się swoistymi tarczami antykryzysowymi. Dla przypomnienia 6,5 mln dzieci otrzymuje miesiąc w miesiąc świadczenie 500+, a ponad 615 tys. dzieci w tym roku otrzyma wsparcie w ramach Rodzinnego Kapitału opiekuńczego. Nie ustajemy w staraniach wspierania polskich rodzin. Tak też będzie w przypadku Polskiego Ładu. I nawet jeśli w jego fazie wstępnej wystąpiły przejściowe problemy, to zostaną one naprawione. Tak jak kiedyś, gdy obiecaliśmy, to przywróciliśmy wiek emerytalny dla ludzi pracy. Tak jak obiecaliśmy, wdrożyliśmy programy wspierające rodziców w wychowaniu dzieci. 

Skąd więc takie ostre ataki ze strony opozycji?

Dziś opozycji nie chce przejść przez gardło prawda, że obecny polski rząd zapewnia wsparcie w wychowaniu dziecka w łącznej kwocie 120 tys. zł. A przecież nie tak dawno premier i minister finansów rządu PO-PSL szydzili z obiecywanych przez PiS programów twierdząc, że pieniędzy nie ma i nie będzie. Prawem i obowiązkiem opozycji jest konstruktywna krytyka, a nie wprowadzanie niepokoju wśród Polaków. To, że zaproponowane w Polskim Ładzie rozwiązania będą korzystne dla większości Polaków, jest zobowiązaniem rządu Premiera Mateusza Morawieckiego. My nie rzucamy słów na wiatr. Tak jak ocaliliśmy polską gospodarkę przed destrukcyjną falą kryzysu spowodowaną przez pandemię koronawirusa, tak i teraz gwarantujemy, że zaproponowane rozwiązania w Polskim Ładzie będą w perspektywie czasu korzystne dla Polski, a więc dla nas. Proszę o wyrozumiałość, nie uleganie negatywnym emocjom, o możliwość wyjaśnienia, a jeżeli jest taka potrzeba udoskonalenia przygotowanych rozwiązań reformy podatkowej. 

W takim razie jakie kolejne działania podejmie rząd i jakimi grupami społecznymi będzie się zajmował?

Naszym celem, tak jak dotychczas, jest tworzenie dobrych, korzystnych dla polskich rodzin rozwiązań. Rozwiązań, które dedykowane są dla wieku spośród nas, bo przecież na wolnej 30 tys. kwocie wolnej od podatku skorzystają wszyscy aktywni zawodowo Polacy. Rząd Premiera Mateusza Morawieckiego jest gwarantem korzystnych programów i rozwiązań. Wszystkie tworzone projekty przechodzą różne fazy, od koncepcyjnej po wdrożeniową. I w praktyce zawsze jest moment, kiedy udoskonala się przygotowane projekty, produkty, ale i usuwa się, a czasem naprawia defekty. Nawet jeśli w początkowej fazie wdrażania rozwiązań podatkowych zawartych w Polskim Ładzie wystąpiły chwilowe niedogodności, to zostaną one usunięte. Nie pozwolimy, aby nasz dotychczasowy dorobek, czas dobrych programów tworzonych z myślą o Polakach, o inwestowaniu w przyszłość naszego kraju, zdetronizowany został w skutek narracji mającej na celu wprowadzenie zamętu, hejtu, zamieszania i podważenia wiarygodności do polskiego rządu.

 Źródło: niezalezna.pl,

 

Grzegorz Broński
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo