Znaczny wzrost zakażeń w Niemczech

Urzędy zdrowia w Niemczech w ciągu ostatniej doby zgłosiły do Instytutu im. Roberta Kocha (RKI) 64 340 nowych zakażeń koronawirusem. To prawie o 22 000 więcej, niż przed tygodniem.

pixabay.com

Według nowych danych, w ciągu 24 godzin w całych Niemczech odnotowano 443 zgony związane z koronawirusem. Tydzień temu było ich 383. Całkowita liczba ofiar Sars-CoV-2 wzrosła do 113 368.

RKI podał, że wartość nowych zakażeń na 100 tys. mieszkańców odnotowanych w ciągu tygodnia wynosi w czwartek 285,9. Dla porównania: dzień wcześniej wartość ta wynosiła 258,6. Przed tygodniem wskaźnik ten wyniósł 207,4, a przed miesiącem: 441,9. Ogólnokrajowa siedmiodniowa zapadalność rośnie z dnia na dzień od końca grudnia - zauważa telewizja ARD.

Na środowej konferencji ministrowie zdrowia krajów związkowych zalecili zakończenie kwarantanny po zakażeniu koronawirusem dla zaszczepionych pracowników w kluczowych dla funkcjonowania państwa obszarach już po pięciu dniach. Istnieje obawa, że w przeciwnym razie może dojść do braków kadrowych w ważnych elementach infrastruktury, takich jak policja, straż pożarna, sektor medyczny i pielęgniarski, a także zaopatrzenie w energię i wodę.

 


Źródło: PAP

gb
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo